صفحه اصلی / علم و دانش / ممنوعیت فروش اتومبیل های دیزلی و بنزینی در فرانسه تا سال دو هزار و چهل

ممنوعیت فروش اتومبیل های دیزلی و بنزینی در فرانسه تا سال دو هزار و چهل

Razi-Clinic

دولت امانوئل ماکرون (رئیس جمهور جدید فرانسه) اعلام کرد که فرانسه تا سال 2040، فروش اتومبیل های دیزلی و بنزینی در کشور را متوقف خواهد کرد. این برنامه بلندپروازانه در چهارچوب توافقنامه پاریس (Paris Accord) اجرا خواهد شد.

این خبر یک روز پس از اعلام تصمیم شرکت اتومبیل سازی Volvo مبنی بر تولید اتومبیل های کاملا برقی و هایبرید از سال 2019 به بعد، منتشر شد.

نیکولاس هولات، وزیر جدید محیط زیست فرانسه در گفتگو با خبرنگاران، ضمن اعلام این خبر افزود: این یک حرکت انقلابی واقعی است. هماهنگ شدن با آن برای اتومبیل سازان دشوار خواهد بود، ولی خوشبختانه صنعت اتومبیل سازی فرانسه به خوبی برای این تغییر بزرگ تجهیز شده است. اتومبیل سازان ما، ایده های کافی و بکر برای تحقق این وعده را دارند.

پاسکال کانفین، سیاستمدار سابق عضو حزب سبز فرانسه که در دولت فرانسوا اولاند (رئیس جمهور سابق فرانسه) نیز خدمت کرده است، ضمن ابراز خرسندی از برنامه دولت جدید گفت: سیاست جدید برای مقابله با تغییرات اقلیمی به مراتب موثرتر از سیاست های دولت قبلی است. فرانسه با این اقدام به یکی از رهبران کمپین مبارزه با تغییرات آب و هوایی تبدیل شده است.

شرکت اتومبیل سازی فرانسوی-ژاپنی Renault-Nissan، یکی از طرفداران این برنامه می باشد و در حال حاضر 14.6 درصد از بازار اتومبیل های برقی در اتحادیه اروپا را در اختیار دارد. این شرکت 425 هزار از 2 میلیون اتومبیل برقی فروخته شده در جهان را تولید کرده است.

Leeza

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *