صفحه اصلی / علم و دانش / ممنوعیت تردد اتومبیل های خودران <اوبر>  در کالیفرنیا و انتقال آنها به آریزونا

ممنوعیت تردد اتومبیل های خودران <اوبر>  در کالیفرنیا و انتقال آنها به آریزونا

Leeza

چهارشنبه هفته گذشته، مقامات کالیفرنیایی از Uber خواستند که به دلیل کوتاهی از دریافت مجوزهای لازم، اتومبیل های <خودران> خود را از خیابان ها و معابر ایالت جمع آوری کند.

دست اندرکاران Uber درست یک روز بعد، در واکنش به این دستور، ناوگان اتومبیل هایشان را به ایالت آریزونا در همسایگی کالیفرنیا منتقل کردند،‌ تا  آزمایش جاده ای این اتومبیل ها را آغاز کنند.

ایالت هایی که مایلند هر چه زودتر، فن آوری اتومبیل های <خودران> را در معابر و جاده های خود ببینند، شرایط و قوانین آسان تری را برای ورود آنها تعیین کرده اند. تا به اینجا 12 ایالت آمریکا قوانین مربوط به اتومبیل های خودران را تصویب کرده اند. با اینکه در حال حاضر امکان تست جاده ای این اتومبیل ها در همه ایالت ها وجود ندارد،‌ ولی انتظار می رود که این محدودیت طی سال آینده برچیده شود.

ایالت کالیفرنیا، یکی از اولین ایالت هایی بود که قوانین مربوط به اتومبیل های خود را تصویب کرد. قانونگذاران کالیفرنیایی در سال 2012 شرکت های سازنده اینگونه اتومبیل ها را ملزم کردند که برای تست جاده ای، آنها مجوزهای لازم را اخذ کرده و نتیجه آزمایشات و نحوه عملکرد اتومبیل را گزارش کنند.

هنگامی که Uber  بدون دریافت مجوز، تست جاده ای این اتومبیل ها در سان فرانسیسکو را آغاز کرد، با واکنش مقامات ایالتی روبرو شد. لازم به ذکر است که در حال حاضر 20 سازنده و شرکت دیگر مجوزهای لازم را دریافت کرده و مشغول آزمایش اتومبیل های بدون راننده خود در معابر و جاده های کالیفرنیا می باشند.

از سوی دیگر مسوولین Uber  استدلال می کنند که از آنجایی که در حین آزمایش اتومبیل های بدون راننده این شرکت، یک مهندس و راننده در اتومبیل حضور دارند و می توانند در صورت نیاز کنترل اتومبیل را در اختیار بگیرند، مشمول قوانین تعیین شده برای اتومبیل های <خودران> نیستند.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *