صفحه اصلی / اخبار / ممنوعیت تبلیغ خوراکی های ناسالم برای کودکان و نوجوانان  با تصویب قانون جدید

ممنوعیت تبلیغ خوراکی های ناسالم برای کودکان و نوجوانان  با تصویب قانون جدید

banner-niazmandiha2

تورنتو- لایحه ای که با هدف ممنوعیت تبلیغ خوراکی ها و نوشیدنی های ناسالم به کودکان تنظیم شده است، به احتمال بسیار زیاد طی سال جاری تصویب شده و به قانون تبدیل می شود.

لایحه Bill S-228 از سوی سناتور نانسی گرین رین (قهرمان سابق المپیک)، به مجلس ارائه شده است. او می گوید: سالانه صدها میلیون دلار صرف بازاریابی و تبلیغ خوراکی های ناسالم به کودکان می شود. چرا؟ چون اینگونه تبلیغات جواب می دهند!

لایحه پیشنهادی خانم گرین که از سوی داگ ایولفسون (نماینده لیبرال مجلس فدرال) حمایت می شود، دومین نوبت بررسی در مجلس عوام را پشت سر گذاشته است. اما قانون جدید دو سال پس از تصویب و تایید، به مرحله اجرا گذاشته خواهد شد.

ایولفسون، پزشک و نماینده وینی پگ در مجلس فدرال اطمینان دارد که لایحه طی سال جاری به تصویب خواهد رسید. بر اساس آن، تبلیغ و بازاریابی خوراکی ها و نوشیدنی های اشباع شده با چربی، نمک و قند برای کودکان و نوجوانان زیر 17 سال ممنوع خواهد شد.

همانطور که انتظار می رفت، دست اندرکاران صنعت تولید محصولات غذایی به این لایحه اعتراض دارند. جیم گوئتز، دبیر اتحادیه تولید کنندگان نوشیدنی در کانادا، می گوید: چگونه است که یک نوجوان 17 ساله می تواند به ارتش بپیوندد، اما نمی تواند تبلیغ خوراکی و نوشیدنی غیر الکلی در حین پخش تلویزیونی مسابقه هاکی را تماشا کند؟ ما نمی توانیم از لایحه پیشنهادی دولت فدرال حمایت کنیم. این لایحه تبلیغ محصولات غذایی و اسپانسرشیپی مسابقات و برنامه هایی که در اصل برای بزرگسالان برگزار می شود ولی کودکان و نوجوانان نیز همراه والدین خود در آن شرکت می کنند را ممنوع می کند. این والدین هستند که حق تصمیم گیری در مورد نوشیدنی و غذای مصرفی فرزندان شان را دارند.

نظر شما چیست؟ آیا با ممنوعیت تبلیغ اینگونه مواد غذایی برای گروه سنی کودک و نوجوان موافق هستید؟

Behnam Marfou

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *