Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
صفحه اصلی / فرهنگ و هنر / ملکه انگلستان: به جراحی نیاز ندارم

ملکه انگلستان: به جراحی نیاز ندارم

ملکه الیزابت دوم، گرچه 92 سال دارد، همچنان زندگی بسیار شلوغش را که پر است از مراسم و دیدارهای رسمی، به پیش می برد. او، در همین چند هفته‌ اخیر، در مراسم اسب‌سواری سلطنتی Ascot شرکت کرده، به رهبران جوان کشور جوایزی داده و همچنین <مگان>، تازه‌عروسش را به نخستین دیدار رسمی‌اش برده؛ دیداری که <هری> شوهرش، در آن حضور نخواهد داشت.

اما ظاهرا ملکه انگلستان، علیرغم لبخندی که همیشه به لبش دارد، در واقع درد جسمانی قابل توجهی را نیز، تحمل می‌کند؛ دردی که مربوط به مشکلی در زانوان اوست. گزارش شده که پزشک، مدتی پیش به او گفته که راه درمان مشکل زانوهایش، یک عمل جراحی است. اما ملکه، با انجام عمل مخالفت کرده و برای این مخالفت دلایلی هم آورده که نشان از تعهد او به کارش است.

دلیل ساده است: او نمی‌خواهد که از زمان رسیدگی به کارهایش بکاهد و به این موضوع درمانی رسیدگی کند. یک منبع نزدیک به خانواده‌ سلطنتی، به روزنامه‌ Sun می‌گوید: <ملکه در جریان جشن گل و گیاه Chelsea داشت با دوستانش حرف می‌زد و از ناراحتی زانوهایش می‌گفت. اما گفت که علاقه‌ای به انجام عمل جراحی برای درمان مشکلش ندارد، زیرا افزون بر خود جراحی، دوران بهبودی نیز از او وقت زیادی خواهد گرفت. او خیلی شجاع است>. این منبع در ادامه می‌گوید: <مردمی که از نسل او و شوهرش شاهزاده فیلیپ هستند، با وجود زخم هایشان، دست از مبارزه نمی کشند و از پا نمی‌نشینند. به علاوه علیاحضرت ملکه، دوست ندارد که بی‌جهت قائله‌ای درست شود>.

چندی پیش، ملکه در مراسم Young Leader Awards شرکت کرد که در کاخ <باکینگهام> برگزار شد. این آخرین سالی است که او مسئولیت برگزاری و اهدای این جوایز را بر عهده دارد و از سال آینده، شاهزاده <هری> و همسرش، این مسئولیت را بر عهده خواهند گرفت.

هفته گذشته، ملکه از مراسمی در کلیسای جامع <سنت پل> عذر خواست و علت را، <ناخوشی مختصر> عنوان کرد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *