فرهنگ و هنرفرهنگ و هنر جهان

ملکه، طرح هری و مگان برای استقلال کاری را وتو کرد

طرح شاهزاده هری و همسرش مگان مارکل برای بنیانگذاری یک مرکز خیریه و خدمات انساندوستانه مستقل از خاندان سلطنتی، با مخالفت ملکه الیزابت و شاهزاده چارلز، روبرو شده است. حالا قرار شده که این دوک و دوشس ناحیه‌ Sussex، یک دفتر خیریه با حضور کارمندان و دفترداران، در داخل مجموعه‌‌ کاخ باکینگهام و زیر نظر شخص ملکه ایجاد کنند.
یک منبع خبری نزدیک به خاندان پادشاهی انگلستان، در گفتگو با وبسایت Sunday Times در این باره می‌گوید: آنها می‌خواستند که خانه و زندگی شان را کاملا از خاندان جدا کنند، و به طور مستقل به فعالیت‌های خیریه‌شان ادامه دهند، اما ملکه با این تصمیم مخالفت کرده است. در نظر ملکه، خروج این زوج و فعالیت هایشان از زیر چتر خاندان سلطنتی، فکر خوبی نیست.
اما قرار شده شاهزاده هری این بار دفتری مستقل برای خود داشته باشد و از دفتری که با برادرش شاهزاده ویلیام داشت، مستقل شود. مقامات کاخ باکینگهام گفته‌اند که به خاطر تفاوت وظایف سلطنتی این دو برادر، جدا بودن دفترهایشان تصمیم درستی بوده است.
یک نشانه دیگر از اختلاف‌های اینگونه در خاندان سلطنتی، در جشن گل سالانه‌ لندن که در این هفته برگزار گردید، مشخص شد. در این جشن که، معمولا با گل‌آرایی‌های سنتی انگلیسی برگزار می‌گردد، کیت میدلتون نیز با استفاده از همین روش، گل‌آرایی‌های خود را ارائه کرده بود. اما، مگان و هری با نگاهی محیط ‌زیستی، گل‌آرایی یک باغ آفریقایی را ارائه کردند، که گرچه سنت‌شکن بود، اما نظرات مثبت بسیاری را به خود جلب کرد.
گل‌آرایی کیت که Back to Nature نام گرفته بود، شامل یک خانه‌ درختی، یک آبشار کوچک، توت‌فرنگی‌های وحشی و یک آتش اردویی بود که بچه‌ها می‌توانستند روی آن مارشمالو بپزند. گل‌‌آرایی مگان اما، که با برند یکی از بزرگترین بنیادهای خیریه‌ هری و مگان به نام Camfed ارائه شده بود، شامل صفحات خورشیدی، یک ساختار پیشرفته‌ آبیاری، و نمایشی از محصولات کشاورزی مقاوم در برابر قحطی بود. خاندان سلطنتی، برای حفظ جایگاه گل‌آرایی کیت، از حضور طرح‌های هری و مگان در عکس های تبلیغاتی‌شان، خودداری کردند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

  • 24
  • 0