صفحه اصلی / فرهنگ و هنر / ملانیا به کودکان پناهنده اهمیت نمی‌دهد!

ملانیا به کودکان پناهنده اهمیت نمی‌دهد!

Behnam Marfou

ظاهرا کاخ سفید دلیل دیگری به ما داده تا از ساکنانش متنفر شویم. این بار، ماجرای بازدید <ملانیا ترامپ> در روز 21 جون، از کودکانی است که در نتیجه‌ فرمان Zero Tolerance، از خانواده‌هایشان جدا شده‌اند. بر اساس این فرمان، مهاجرین غیرقانونی بزرگسال، از کودکان همراه شان جدا شده و برای رسیدگی به جرم شان به دادگاه فدرال فرستاده می شوند. مساله‌ای که این بار توجهات را به خود جلب کرده این است که <ملانیا> در جریان این بازدید، ژاکتی به تن دارد که عبارت نوشته شده در پشت آن، این‌گونه معنا می‌شود: <برای من که اهمیتی ندارد، برای شما دارد؟>.

<استیون کُلبر> مجری برنامه‌ The Late Show در این مورد گفته: <افرادی که ظاهرا طرفدار او هستند، اجازه داده‌اند که او با ژاکتی که رویش نوشته <برای من که اهمیتی ندارد> سوار هواپیما شود و به دیدن این کودکان برود. جهت اطلاع می‌گویم: <برای ما اهمیت دارد>. پس از انتشار عکس‌ها و بالا گرفتن قائله، <استفانی گریشام> سخنگوی بانوی اول آمریکا به توییتر رفت و گفت که پوشیدن ژاکت مورد نظر، به هیچ منظور خاصی نبوده و قرار نبوده پیامی را منتقل کند. <کتی گریفین> کمدین و بازیگر معروف در پاسخ به این توییت، در صفحه‌ خودش در توییتر می‌نویسد: <نه خانم گریشام. این از آن جور اشتباهات نیست. این از آن دفعات نیست که بگویید کفش پاشنه بلند پوشیده و پیامی نداشته. اینجا مساله پوشیدن این ژاکت در زمانی است که هم او و هم شوهرش، دارند به اهمیت ندادن به کودکان متهم می‌شوند>.

<چلسی هندلر> که او هم کمدین و چهره‌ تلویزیونی است، در توییترش نوشته: <دورویی ملانیا که می‌خواهد با این ژاکت برود به مرز و با انگلیسی شکسته بسته‌اش با پناهجویان گفتگو کند، قابل گذشت نیست. این پاسخی است به همه هواداران این خانم که می‌گویند او می‌تواند به پنج زبان حرف بزند: ظاهرا انگلیسی در فهرست آن زبان‌ها نیست!>

اما <دونالد ترامپ> هم در پاسخ، با استفاده از عبارات مخصوص خودش، سخن گفته. او می‌نویسد: <مساله‌ عبارت روی ژاکت ملانیا، اشاره به اخبار جعلی رسانه‌ها داشته که صداقت ندارند. این اخبار دیگر برای او اهمیتی ندارند>.

Behnam Marfou

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *