صفحه اصلی / دنیای مد / مقررات لباس مدارس، موضوعی جنجال ساز

مقررات لباس مدارس، موضوعی جنجال ساز

Razi-Clinic

با آغاز سال تحصیلی در آمریکا و کانادا، میلیون ها دانش آموز به مدارس باز می گردند. بسیاری از این دانش آموزان بار دیگر با محدودیت ناخوشایندی به نام dress code  یا مقررات سختگیرانه لباس روبرو هستند. اما یکی از دبیرستان های ایلینویز، تغییر رویه داده و مقررات لباس  را به نحوی تعیین کرده است که محیط مثبتی را برای دانش آموزان ایجاد کند. مسوولین دبیرستان  Evanston Township، امسال بر روی حذف کلیشه هایی متمرکز شده اند که دانش آموزان را از پوشیدن لگینگ یا برهنه کردن شانه هایشان منع می کند.

بر طبق مقررات جدید، با همه دانش آموزان، صرفنظر از نژاد، جنسیت، هویت جنسی، گرایش جنسی، مذهب، فرهنگ، میزان درآمد خانواده یا تناسب اندام و سایز، یکسان رفتار خواهد شد.

اریک ویترسپون، مدیر دبیرستان مورد اشاره می گوید که مقررات جدید برای بهبود یادگیری دانش آموزان تدوین شده اند. وی می گوید: ما با احترام قائل شدن برای دانش آموزان می توانیم محیط آموزشی مثبت ایجاد کنیم. می خواهیم به آنها بگوییم که تک تک آنها، به عنوان یک انسان منحصربفرد، به مدرسه تعلق دارند و باید خود را در آن امن احساس کنند. امیدوارم مدارس دیگر نیز از شیوه ما پیروی کنند.

با این حال، برخی محدودیت ها در مورد آنچه دانش آموزان می توانند بپوشند، وجود دارد. به عنوان مثال، بر روی لباس نباید به مواد مخدر، الکل یا سایر فعالیت های غیرقانونی اشاره شده باشد. مقررات جدید، همچنین استفاده از لوازم جانبی و لباس هایی که مزین به تصاویر توهین آمیز، الفاظ زشت، پورنوگرافی، پیام ها یا سمبل های نژادپرستانه و تهدیدآمیز می باشند را، ممنوع کرده است.

دانش آموزان خاطی که مقررات را زیر پا بگذارند، از مدرسه اخراج نخواهند شد. اما به کارکنان مدارس آموزش داده شده تا به صورت کاملا دوستانه بر ضرورت رعایت مقررات لباس تاکید کنند.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *