اخباراخبار کانادا

مقررات جدید پوشش در مدارس دولتی تورنتو

تورنتو– مقررات مصوب 22 ماه مه اداره آموزش و پرورش تورنتو درباره پوشش دانش آموزان مدارس دولتی، از سپتامبر 2019 به اجرا گذاشته خواهد شد. بر اساس مقررات جدید، پوشیدن کلاه، هودی و کراپ تاپ در کلاس درس مجاز خواهد بود.

بد نیست بدانید که این اولین بار طی یک دهه گذشته است که مقررات پوشش مدارس دولتی تورنتو تغییر می کند. در بخشی از بیانیه اداره آموزش و پرورش تورنتو (TDSB) آمده است: از لحاظ تاریخی، مقررات پوشش به نحوی تدوین و به اجرا گذاشته شده اند که تاثیر منفی بر قشر خاصی از دانش آموزان، از جمله دختران، اقلیت های نژادی، بومیان و دانش آموزان قشر آسیب پذیر و محروم جامعه گذاشته و ایشان را مورد تبعیض قرار می دهند.

لازم به یادآوریست که بسیاری از مدارس دولتی تورنتو از مدتی قبل مقررات سختگیرانه پوشش را تعدیل کرده اند، اما با معرفی مقررات جدید، کلیه مدارس تابعه (به جز مدارسی که یونیفورم مخصوص دارند) از استاندارد یکسان پیروی خواهند کرد.  

طبق دستورالعمل جدید، دانش آموزان از پوشیدن لباس های مزین به شعار یا پیام توهین آمیز و رکیک، و یا تبلیغ الکل و مواد مخدر منع شده اند. لباس همچنین بایستی نوک سینه، شرمگاه و باسن دانش آموز را کاملا بپوشاند.

 

bahman-azimi-gif

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *