Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
صفحه اصلی / اخبار / مقایسه وعده های انتخاباتی احزاب انتاریو در مورد بیمه دندانپزشکی

مقایسه وعده های انتخاباتی احزاب انتاریو در مورد بیمه دندانپزشکی

تورنتو- بسیاری از انتاریویی ها به دلیل محرومیت از پوشش بیمه دندانپزشکی، مجبورند دندان درد را سال ها تحمل کنند، زیرا وسع مراجعه به دندانپزشک را ندارند. متاسفانه یک سوم از کانادایی ها فاقد بیمه دندانپزشکی هستند. با اینکه خدمات درمانی در کشور رایگان است، اما هزینه های دندانپزشکی در انتاریو اکثرا از سوی شرکت های بیمه خصوصی پوشش داده می شود. به همین دلیل هزاران نفر از ساکنان استان از دسترسی به این خدمات محروم هستند. در اندک فرصت باقی مانده تا انتخابات 7 ژوئن انتاریو، احزاب رقیب وعده های مختلفی را در مورد بیمه دندانپزشکی همگانی حواله کرده اند. در اینجا بد نیست به مقایسه قول های انتخاباتی داگ فورد، کتلین وین و آندریا هوروات بپردازیم.

بر اساس برآورد کارشناسان کالج هایجنیست های انتاریو، طی سال گذشته  بین دو تا سه میلون انتاریویی به دلیل گران بودن هزینه، به دندانپزشک مراجعه نکرده اند. کمبود دسترسی به مراقبت دهان و دندان، همچنین باعث مراجعه 61 هزار نفر به اورژانس بیمارستان ها در سال 2015 شد.

لوری کلینزمیت از مشاوران بهداشتی Bridges Community Health Centre واقع در Port Colborne انتاریو می گوید: بیماری های دهان و دندان می تواند سبب ابتلای فرد به بیماری های مزمن جدی بشود. دولت انتاریو باید برنامه هایی را برای حمایت از کودکان، سالمندان و بیماران کم درآمد در نظر بگیرد. الگوی های بین المللی زیادی وجود دارند که کانادا می تواند از آنها الهام بگیرد. افرادی که بیشترین نیاز را به مراقبت دندانپزشکی دارند، کمتر از سایرین به این خدمات دسترسی دارند.

لیبرال ها –  کتلین وین

لیبرال ها وعده داده اند که در صورت تشکیل دولت، انتاریویی های محروم از بیمه دندانپزشکی در محل کار، می توانند صدها دلار کمک هزینه دارو و خدمات دندانپزشکی را از تابستان 2019 به بعد دریافت کنند. تحت برنامه Ontario Drug and Dental ، بیمار هزینه درمانی را می پردازد و سپس دولت سالانه 80 درصد هزینه را تا سقف 400 دلار برای افراد مجرد، 600 دلار برای زوج ها و 50 دلار بابت هر فرزند، به ایشان عودت می دهد. اما کلینزمیت می گوید که با توجه به میانگین هزینه تمیز کردن دندان ها که بین 100 تا 200 دلار می باشد، این مبلغ برای پوشش هزینه ها کافی نیست.

محافظه کاران پیشرو – داگ فورد

محافظه کاران قول داده اند که در صورت پیروزی در انتخابات و تشکیل دولت محافظه کار، 98 میلیون دلار در سال برای کمک به دسترسی بهتر اقشار کم درآمد به مراقبت های دندانپزشکی، سرمایه گذاری کنند. به گفته این حزب، بودجه بیشتر در اختیار public Health Units، Community Health Centres و Aboriginal Health Access Centres قرار داده شده و بودجه مراقبت های دندانپزشکی در بخش های محروم افزایش خواهد یافت. آنها همچنین قول افزایش تعداد کلینیک های دندانپزشکی سیار برای خدمات رسانی به ساکنان مناطق دورافتاده را داده اند. به پیش بینی فورد، این برنامه سالانه به 100 هزار سالمند کمک می کند. بر اساس برنامه پیشنهادی، سالمند مجرد با درآمد سالانه کمتر از 19 هزار و 300 دلار و همچنین زوج با مجموع درآمد سالانه 32 هزار و 300 دلار و کمتر، واجد شرایط برخورداری از بیمه خدمات دندانپزشکی خواهند بود.

کلینزمیت می گوید که تاکید این حزب بر روی کمک به سالمندان کم درآمد، بسیار مهم است، اما بودجه بایستی شامل اقشار بیشتری از مردم باشد. وی افزود: یک نفر از هر 3 انتاریویی شاغل، به بیمه دندانپزشکی محل کار دسترسی ندارد.

نیودموکرات – آندریا هوروات

نیودموکرات ها قول پوشش بیمه 1.2 میلیارد دلاری به 4.5 میلیون نفر را داده اند. البته به شرط پیروزی در انتخابات. هوروات، با معرفی برنامه Ontario Benefits، قول ارائه بیمه دندانپزشکی به دانش آموزان و دانشجویان، سالمندان و شاغلین فاقد مزایای بیمه دندانپزشکی محل کار را داده است. او می گوید که بودجه لازم از طریق دریافت مالیات بیشتر از ثروتمندان و شرکت ها، تامین خواهد شد. بیمه دندانپزشکی پیشنهادی، هزینه معاینه، تمیز کردن، x-ray، درمان های پیشگیرانه و ترمیمی جزئی و هزینه دندان مصنوعی را پوشش خواهد داد.

کلینزمیت، برنامه پیشنهادی نیودموکرات ها را کامل تر و جامع تر از دو رقیب دیگر ارزابی می کند.

نقطه نظرات انجمن دندانپزشکان انتاریو

دکتر لوآن ویسکانتی، دبیر انجمن دندانپزشکان انتاریو، ضمن استقبال از پیشنهادات ارائه شده، خواهان توجه بیشتر حزب پیروز در انتخابات پیش رو به افزیش بودجه برنامه هایی مانند Healthy Smiles می باشد که برای کودکان فقیر و محروم استان در نظر گرفته شده است. دکتر ویسکانتی می گوید: توجه به برنامه هایی که در حال حاضر ارائه می شود، بسیار مهم است. متاسفانه بودجه اختصاص داده شده به این برنامه ها کافی نیست.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *