املاک و مسکنمقالات

مقاومت فروشندگان کاندو در داون تاون در برابر طمع سرمایه گذاران 

 

به نقل از گلوب اند میل، سارا لایرد و همسرش قصد دارند کاندوی خود واقع در داون تاون با منظره رو به دریاچه انتاریو را بفروشند اما نمی خواهند تحت فشار وضعیت موجود بازار کاندو، واحد زیبای خود را خیلی کمتر از قیمت واقعی آن واگذار کنند.

آنها نیز از افزایش عرضه و کاهش تقاضا در بازار باخبرند و سعی کرده اند بهترین استراتژی را برای فروش واحد خود به کار گیرند. خانم لایرد با دو بار کاهش قیمت ظرف 2 ماه، واحد یک خوابه خود را هم اکنون از 788 هزار دلار به 699 هزار دلار رسانده است. این در حالی است که در ماه آگوست، دو واحد مشابه در همان ساختمان به قیمت 810 هزار و 820 هزار دلار فروخته شد. لایرد با تعجب می گوید: این همه تغییر در بازار فقط طی 6 هفته!

خانم لایرد و همسرش در بخش تکنولوژی شاغل هستند و از فصل بهار تصمیم داشتند خانه بزرگ تری بخرند، اما به دلیل بروز پاندمی و رکود بازار مسکن دست نگه داشتند.  

با رونق دوباره بازار مسکن در ماه جولای، آنها کاندوی دیگری را که در خیابان چرچ داشتند و فاقد پارکینگ و لاکر بود برای فروش گذاشتند که ظرف 2 هفته فروخته شد. به گفته لایرد، این فروش فوری در آنها خوش بینی کاذب ایجاد کرد، چرا که واحد فعلی آنها دارای پارکینگ، لاکر و چشم انداز رو به دریاچه انتاریو است.

این زوج با چیدمان واحد خود در زمان فروش، سعی کردند آن را برای مشتریان جذاب تر کنند، اما به گفته مشاور املاک آنها، تقاضا در بازار کاهش یافته، خریداران نسبت به خرید مردد شده و سرمایه گذاران برای استفاده از فرصت پیش آمده به دنبال گرفتن تخفیف بیشتر هستند. همچنین با دور کار شدن بسیاری از کارکنان، افراد مانند سابق نیازی به خرید کاندوهای کوچک در داون تاون ندارند و به خانه والدین خود نقل مکان کرده اند. به علاوه جریان مهاجرت و همچنین ورود توریست به کشور به میزان چشمگیری کاهش یافته که تاثیر بیشتری بر بازار کاندو به ویژه در داون تاون گذاشته است.

 

 

آقای سینگ، مشاور املاک، معتقد است ادامه افزایش لیستینگ کاندوها برای فروش در فصلی از سال که معمولا شاهد کاهش موجودی کاندو در بازار بودیم نشان از عقب کشیدن سرمایه گذاران و هراس آنها از سرمایه گذاری در این بازار دارد. او می گوید حتی ممکن است رشد معمول سالانه 7.7 درصد قیمت ها، در صورت ادامه این روند، در آینده منفی شود. سینگ این شرایط را آرامش پیش از طوفان توصیف می کند و معتقد است پس از چند ماه قیمت ها مجددا افزایش خواهد یافت.  

سینگ خاطرنشان می کند در حال حاضر تقاضا برای کاندوهای بزرگ و دو خوابه که برای زندگی یک خانواده مناسب است همچنان بالا است. برای مثال اخیرا یک کاندوی 1300 اسکوئر فیتی در تقاطع یانگ و سنت کلر به قیمت 998 هزار دلار لیست شد در حالی که دو هفته بعد 1.3 میلیون دلار فروش رفت. این در حالی بود که مشاورین املاک فروشنده گمان نمی کردند نرخ پایینی برای این واحد در نظر گرفته و در نهایت به نرخ بسیار بالاتری فروخته خواهد شد.

خانم لایرد، به عنوان یکی از مالکان کاندوهای داون تاون که زمانی ارزش بسیار بالایی داشت و مورد تقاضای کارمندان، دانشجویان، توریست ها و بسیاری گروه های دیگر بود، نمی خواهد تحت فشار شرایط موجود، واحد خود را به سرمایه گذارانی که منتظر سودجویی از رکود بازار کاندو هستند تقدیم کند. او معتقد است به زودی شرایط به روال عادی باز می گردد و اگر واحدش به مبلغ ارزانی که در حال حاضر قیمت گذاری شده فروخته نشود، حاضر به کاهش بیشتر قیمت نیست. او می گوید استقبال مردم از شهرهای حومه تورنتو موقتی است و در نهایت دوباره ترجیح می دهند نزدیک داون تاون زندگی کنند تا به اماکن کلیدی دسترسی آسان داشته باشند. او می گوید: من و همسرم هم اگر قصد بچه دار شدن نداشتیم از داون تاون نقل مکان نمی کردیم. با این حال، نمی خواهیم واحد خود را طعمه ای برای شکارچیان قرار دهیم

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست