اخباراخبار کانادا

مقامات بهداشت و سلامت: برای جلوگیری از ابتلا به کرونا، شستن مکرر دست ها بهتر از استفاده از دستکش یکبار مصرف است

به گزارش سی بی سی نیوز، دو ماه پس از اعلام پاندمی ویروس کرونا و پس از توصیه های بهداشتی مانند فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک، سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به موضوع دستکش گفت: برای مردم عادی شستن دست ها بهتر از پوشیدن دستکش یک بار مصرف است. 

بسیاری از شهروندان برای احتیاط، در هنگام خرید از دستکش استفاده می کنند. اما مقامات بهداشت و سلامت اخیرا در پاسخ به پرسش سی بی سی نیوز درباره مفید بودن استفاده از دستکش به عنوان یک اقدام بهداشتی اعلام کردند ممکن است فرد با دستکش سطوح آلوده را لمس کند و سپس به صورتش دست بزند که احتمال ابتلا را بسیار زیاد می کند.

دکتر کیت وارینر، میکروبیولوژیست، نیز معتقد است دستکش احساس امنیت کاذب ایجاد می کند. او می گوید: اگر دستکش بپوشید کمتر به شستن دست ها، که یکی از بهترین راه های مقابله با ویروس است، توجه می کنید. به علاوه اگر هنگام درآوردن آن احتیاط لازم را نکنید، ممکن است خود دستکش باعث آلودگی شدن شما به ویروس شود.

با بازگشایی فعالیت های اقتصادی، مک دونالد، تیم هورتون و استارباکس هر یک قانون متفاوتی درباره لزوم استفاده از دستکش وضع کرده اند. در تیم هورتون همه کارکنان ملزم به استفاده از دستکش هستند، در مک دونالد تنها صندوق داران و کارکنان بخش تحویل غذا می توانند از دستکش استفاده کنند و در استارباکس پوشیدن دستکش اختیاری است.

مقامات بهداشت و سلامت به کارکنان فروشگاه ها توصیه می کنند اگر با افراد یا سطوح آلوده در تماس هستند، از دستکش استفاده کنند اما از اهمیت شستشوی مکرر دست ها غافل نشوند.

 

 

دکتر وارینر می گوید: اینکه استفاده از دستکش جایگزین شستن دست ها بشود، نگران کننده است. ممکن است شما پول آلوده را با دستکش بگیرید و بعد با همان دستکش به مشتری بعدی دونات بدهید.

تیم هورتون، مک دونالد، و استارباکس هر سه اعلام کرده اند پروتکل های سختگیرانه ای درباره شستن دست ها وضع کرده اند.

سخنگوی تیم هورتون گفت شستن دست ها در هر بار تعویض دستکش برای کارکنان الزامی است. و مک دونالد هم در پاسخ به انتقاداتی که مشتریان به دلیل عدم استفاده کارکنان این رستوران زنجیره ای کرده بودند، در توییتر نوشت: شستشوی دست ها بسیار موثرتر از دستکش است. وقتی با غذا سر و کار دارید دستکش می تواند به جای محافظت در برابر آلودگی، منشا آلودگی باشد.

نولین، صاحب یک سوپر مارکت بزرگ در کلگری، که با شروع پاندمی قوانین سختگیرانه ای در استفاده از ماسک و دستکش برای کارکنان قرار داده بود اخیرا استفاده از دستکش را از قانون فروشگاه خود حذف کرد. او می گوید: وقتی کارکنان از دستکش استفاده می کردند باید مدام از آنها می پرسیدم آیا دستکش خود را به موقع عوض می کنند و آیا دست های شان را می شویند یا نه. 

اما دلیل اصلی حذف این قانون، دیدن یک خریدار با دستکش های کثیف در فروشگاه بود. نولین می گوید: به نظر می رسد بعضی ها هر دفعه از همان دستکش قبلی استفاده می کنند به طوری که نوک انگشتان کاملا کثیف و آلوده می شود. او افزود: کارکنان فروشگاه هنوز برای بعضی کارها از دستکش استفاده می کنند اما توجه اصلی کارکنان ما به شستن مکرر و با دقت دست ها است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

Don`t copy text!