صفحه اصلی / اخبار / مقامات آموزشی خواهان حذف ماموران پلیس مسلح از برخی مدارس تورنتو

مقامات آموزشی خواهان حذف ماموران پلیس مسلح از برخی مدارس تورنتو

تورنتو- مقامات اداره آموزش و پرورش تورنتو، پس از بازبینی برنامه School Resource Officer Program  و بر اساس بازخوردهای دریافت شده از دانش آموزان، والدین آنها و همچنین مسوولین مدارس، خواهان حذف آن شدند. این برنامه 10 سال قبل، پس از کشته شدن جوردن منرز، دانش آموز 15 ساله در تیراندازی در یکی از مدارس تورنتو، به اجرا گذاشته شد. بر اساس آن، ماموران پلیس مسلح در برخی از مدارس و دبیرستان های دولتی مستقر شدند. اما حضور پلیس، از سوی بسیاری از گروه های حامی آزادی های مدنی، والدین، آموزگاران و مسوولین آموزشی تبعیض آمیز تلقی شد.

مقامات اداره آموزش و پرورش طی بررسی های خود، از حدود 15 هزار و 500 دانش آموز، 1 هزار و 62 نفر از کارکنان و 475 نفر از والدین مدارسی که سال گذشته پلیس در آن ها حضور داشتند، نظرسنجی انجام داده و جلسات متعددی با حضور دانش آموزان و اعضای جامعه برگزار کردند. آنان سپس نقطه نظرات دریافت شده را در قالب یک گزارش 24 صفحه ای ارائه کردند. با اینکه اکثر پاسخ دهندگان به نظرسنجی، در کل، برنامه را در برقرار کردن نظم و امنیت در مدارس موفق دانستند، اما در عین حال نگرانی های خود را ابراز کردند. 2 هزار و 207 دانش آموز اظهار داشتند که حضور پلیس در مدرسه باعث می شود خود را تحت نظر و هدف تبعیض احساس کنند. بسیاری از دانش آموزان معتقد بودند که ماموران پلیس اطلاعات شخصی آنها را ثبت می کنند تا بر علیه خود آنها و دوستان شان استفاده شود.

حدود 160 نفر از 1 هزار و 602 کارمند شرکت داده شده در نظرسنجی نیز اعلام کردند که خود را در حضور ماموران پلیس راحت احساس نمی کنند. 9 درصد از والدین نیز در مورد تحت نظر بودن فرزندان شان در محیط مدرسه ابراز نگرانی کردند.

اما 76 درصد از والدین معتقد بودند که حضور ماموران پلیس امنیت مدارس را تامین می کند. حدود 60 درصد از دانش آموزان نیز ادعا کردند خود را در حضور پلیس در امنیت بیشتر احساس می کنند.

علیرغم موافقت اکثر والدین و دانش آموزان شرکت داده شده در نظرسنجی با ادامه برنامه، اعضای کمیته تحقیق خواستار حذف آن شده اند.

hamidreza-safipour

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *