اخباراخبار کانادا

معرفی برنامه جدید شهرداری مونترال برای تامین مسکن مقرون به صرفه

مونترال- با عمیق تر شدن بحران کمبود مسکن ارزان قیمت در تورنتو و ونکوور، مسوولین شهری در مونترال برنامه و مدل جدیدی برای رفع موفقیت آمیز بحرانی که سایر شهرهای بزرگ از حل آن عاجز هستند، ارائه کرده اند.

با افزایش روز افزون قیمت مسکن در مونترال، شهرداری لایحه جدیدی را معرفی کرده که سازندگان کاندومینیوم را ملزم می کند در ازای ساخت هر برج مسکونی، تعداد مشخصی واحد مسکونی ارزان قیمت بسازند. این واحدها الزاما نبایستی در همان ساختمان قرار داشته باشند. بلکه می توانند بر زمینی که توسط شهرداری در اختیار سازنده قرار داده می شود، ساخته شوند.

با اینکه لایحه پیشنهادی خانم والری پلانت (شهردار مونترال) از سوی مونترالی ها مورد استقبال قرار گرفته است، اما برخی از ساختمان سازان معتقدند که اجرایی شدن آن باعث خواهد شد ساخت و ساز سودآور تلقی نشده و ساختمان سازان را دلسرد کند.

قیمت مسکن در مونترال طی سال 2016 به میزان بی سابقه ای افزایش یافت. این مساله باعث شد دولت استان مالیات 15 درصد را برای خریداران خارجی تعیین کند. متاسفانه این تدبیر کارساز نشده و مشکل گرانی را حل نکرده است. علیرغم کاهش 58 درصدی میزان فروش مسکن از سال 2016 به این سو، هزینه مسکن همچنان 85 درصد درآمد میانگین خانوارهای ساکن مونترال را تشکیل می دهد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 

نصب اپلیکیشن ایران جوان