اخباراخبار کانادا

مصرف هیچ مقدار الکل برای بدن ایمن نیست     

تورنتو- طبق گزارش علمی منتشر شده در lancet، مصرف هر مقدار الکل، حتی یک گیلاس شراب یا یک لیوان آبجو، برای سلامتی مضر می باشد. در گزارش مورد اشاره الکل به عنوان عامل اصلی مرگ و میر زودهنگام مردان و زنان 15 تا 49 سال در جهان ذکر شده است. در سال 2016، حدود 2.8 میلیون نفر در سراسر جهان جان خود را در اثر عوارض مصرف الکل، از جمله ابتلا به سرطان های ناشی از الکل، بیماری های قلبی و عروقی، بیماری های عفونی، سوانح رانندگی ناشی از مصرف الکل، سوانح عمدی و غیرعمدی دیگر، از دست دادند. سرطان ناشی از مصرف الکل، عامل اصلی مرگ و میر افراد بالای 50 سال بود. در سال 2016، حدود 27.1 درصد از زنان و 18.9 درصد از مردان در اثر ابتلا به این نوع سرطان جان خود را از دست دادند.

با اینکه مطالعات قبلی مصرف میزان اندک الکل را برای سلامتی قلب مفید دانست، اما اعضای گروه تحقیق، به ریاست دکتر مک گریسوالد از دانشگاه واشنگتن، هیچ مقدار الکل را برای بدن مفید نمی دانند. گریسوالد می گوید: <با اینکه خطرات سلامتی مصرف الکل در ابتدا و با مصرف یک مشروب الکلی در روز اندک می باشد، اما به مرور زمان و با مصرف مقدار بیشتری الکل، افزایش می یابد.>

پژوهشگران آمریکایی معتقدند که دولت ها بایستی مردم را به کل از مصرف الکل برحذر بدارند. اما کارشناسان کانادایی، مصرف حداکثر دو مشروب الکلی در روز یا به عبارتی 10 واحد برای مردان و 15 واحد برای مردان در هفته را توصیه می کنند.

یک نفر از هر 3 انسان در سراسر جهان الکل مصرف می کند. در سال 2016 دانمارک بیشترین تعداد مصرف کنندگان مرد در جهان را داشت. پس از آن نروژ، آرژانتین، آلمان و لهستان در رده های بعدی قرار گرفتند. پاکستان در عین حال کمترین تعداد مصرف کنندگان مرد را داشت.

دانمارک همچنین بیشترین تعداد مصرف کنندگان زن در جهان را داشت. پس از آن نروژ، آرژانتین، آلمان و نیوزیلند در رده های بعدی قرار گرفتند. در حالی که بنگلادش کمترین تعداد مصرف کنندگان زن را داشت. مردان رومانیایی و زنان اکراینی به ترتیب با 8.2 و 4.2 مشروب الکلی در روز، در صدر قرار گرفتند.

مطالعات Lancet، با حمایت مالی بنیاد بیل و ملیندا گیتز و با استخراج داده های سال 2016 انجام شده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان