علم و دانش

مصرف نصف فنجان گردو در روز ریسک بیماری قلبی و کلسترول را کاهش می دهد

پژوهشگران اسپانیایی می گویند افزودن نصف فنجان گردو به رژیم غذایی روزانه، کلسترول را تا 8.5 میلی گرم در دسی لیتر پایین آورده و ریسک دچار شدن به بیماری قلبی را کاهش می دهد. 

تیم پژوهشی در پایان تحقیقات دو ساله، دریافتند که مصرف گردو سطح کلسترول لیپوپروتئین با چگالی پایین (LDL) را نیز کاهش می دهد. بالا بودن سطح LDL که با لقب کلسترول بد نیز شناخته می شود، با افزایش خطر بیماری قلبی و سکته مغزی مرتبط است. 

به گفته انجمن قلب آمریکا، گردو سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 است – چربی مفید برای قلب که در ماهی های روغنی یافت می شود – است.

امیلیو روس، نویسنده مقاله و متخصص تغذیه از بیمارستان Clinic de Barcelona ، در اسپانیا، گفت: مطالعات قبلی نشان داده بود که آجیل به طور کلی و گردو به طور خاص با کاهش ریسک بیماری قلبی و سکته مغزی مرتبط است.

دکتر روس و همکارانش در تحقیقات خود داده های 628 فرد بزرگسال سالم – هر کدام 63 تا 79 ساله – را که در بارسلونا- اسپانیا یا لوما لیندا- کالیفرنیا زندگی می کردند را تجزیه و تحلیل کردند.

شرکت کنندگان به دو گروه تقسیم شدند که گروه اول نصف فنجان گردو به رژیم غذایی روزانه خود اضافه کردند، در حالی که گروه دیگر هیچ نوع آجیل را مصرف نکردند. 

پس از دو سال، پژوهشگران کلسترول هر یک از شرکت کنندگان را اندازه گیری کرده و همچنین غلظت و اندازه لیپوپروتئین ها را مورد تجزیه و تحلیل قرار داد تا به دنبال ویژگی هایی باشد که با افزایش خطر بیماری های قلبی عروقی مرتبط است.

محققان دریافتند شرکت کنندگان در گروه نخست، در پایان دوره مطالعه سطح کلسترول LDL پایین تری داشتند (به طور متوسط ​​4/3 میلی گرم در دسی لیتر) و همزمان کلسترول آنها به طور متوسط 8/5 میلی گرم در دسی لیتر کاهش داشت.

 


برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست