علم و دانش
موضوعات داغ

مصرف سیر حافظه را تقویت می کند

دانشمندان می گویند مصرف سیر می تواند ریسک دچار شدن به اختلالات حافظه در سالمندی را کاهش بدهد. حدود 5.8 میلیون نفر در آمریکا از آلزایمر رنج می برند. این تعداد تا سال 2050 به 14 میلیون نفر افزایش خواهد یافت. متاسفانه در حال حاضر عامل دقیق ابتلا به این عارضه مشخص نیست و درمانی برای آن وجود ندارد. بنابراین، محققان خواستار بررسی نقش پیر شدن سیستم گوارش در ایجاد شدن مشکلات حافظه و همچنین اینکه آیا ترکیب ارگانیک موجود در سیر به نام سولفید آلیل می تواند به کاهش ریسک یا جلوگیری از ابتلا کمک کند یا خیر، هستند.

دکتر نیتو تیاگی از دانشگاه لوئیزویل می گوید: تنوع میکروبیوتای موجود در دستگاه گوارشی سالمندان کاهش می یابد. یعنی سنی که قدرت حافظه تقلیل یافته و بیماری های عصبی مانند آلزایمر و پارکینسون بروز می کنند. می خواهیم چگونگی ارتباط بین این کاهش و افت توانایی شناختی مرتبط با پیری را درک کنیم.

دانشمندان موش های 24 ماهه را (معادل سن انسان های 56 تا 69 ساله) با سولفید آلیل تغذیه کردند. سپس مهارت های حافظه آنها را با موش های 4 ماهه و 24 ساله که آن را مصرف نکرده بودند، مقایسه کردند. موش های گروه نخست، عملکرد بهتری در حافظه کوتاه و بلندمدت داشتند و میزان باکتری های مفید موجود در روده آنها نیز بیشتر بود.

دکتر جیوتریمیا بهرا، گفت: یافته های ما نشان می دهد که تجویز سیر می تواند ضمن حفظ میکروارگانیسم های مفید روده، توانایی شناختی در سالمندان را بهبود بخشد. همچنین ممکن است به حفظ میکروارگانیسم های سالم روده و بهبود سلامت شناختی در سالمندان کمک کند.

دکتر جیمز پیکت، از سرپرستان انجمن آلزایمر که در این مطالعه دخیل نبود، به نیوزویک گفت: شواهد رو به رشدی وجود دارد که نشان می دهد ارتباط بین مغز و سلامت روده وجود دارد. البته این پروژه در مراحل اولیه است و نمی توانیم با قاطعیت اعلام کنیم که مصرف سیر، مشکلات مربوط به حافظه در سالمندان را کاهش می دهد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 

نصب اپلیکیشن ایران جوان