صفحه اصلی / اخبار / مصدوم مغزی پس از بیست و یک سال با مادرش ارتباط برقرار کرد!

مصدوم مغزی پس از بیست و یک سال با مادرش ارتباط برقرار کرد!

behzad-azizi

نووا اسکوشیا – لوئیس میسنر، می گوید که واقعا به معجزه کریسمس اعتقاد دارد، زیرا شاهد بود که چگونه دختر 37 ساله اش جوئلین هانتلی که در سانحه رانندگی سال 1996 دچار آسیب دیدگی شدید مغزی شد، توانست با استفاده از ردیابی چشم و نرم افزار مخصوص نصب شده روی iPad به تعریف میسنر از لباس اش، پاسخ بدهد.

هانتلی از 15 سالگی با معلولیت شدید دست به گریبان است و قدرت راه رفتن و تکلم را از دست داده و با تیوب غذا می خورد. او تا قبل از این تنها با درآوردن صداهای مختلف به حضور اعضای خانواده در کنارش واکنش نشان می داد.

این پیشرفت قابل ملاحظه در وضعیت جوئلین، طی بازدید روز کریسمس خانواده از دخترشان در مرکز بازپروری Kings Regional rehabilitation  در Waterville نووا اسکوشیا، اتفاق افتاد هنگامی که لوئیس از لباس دخترش تعریف کرد. هانتلی با استفاده از نرم افزار، آدمکی با پیراهن آستین کوتاه را روی صفحه iPad نمایش داد، بعد کلمه <نه> و سپس آدمکی با پیراهن آستین بلند.

میسنر که از گفتگو و ارتباط یک به یک با دخترش هیجان زده شده بود، آن اتفاق را معجزه الهی توصیف کرد.

هانتلی در 18 آوریل 1996، در حالی که همراه دوست پسر و خواهر دوست پسرش در اتومبیلی به رانندگی دوست پسرش در حال حرکت بود، به دلیل منحرف شدن ناگهانی اتومبیل از مسیر برای اجتناب از برخورد با سگی که به خیابان دویده بود، از اتومبیل به بیرون پرت شد و آسیب دید. متاسفانه در این حادثه دوست پسر هانتلی و خواهرش جان خود را از دست دادند.

خانواده جوئلین با پولی که بابت خسارت از شرکت بیمه گرفته بودند، کامپیوتر مخصوص مجهز به نرم افزار و ردیاب چشمی EyeGaze  را برای دخترشان تهیه کردند. میسنر می گوید: هرگز امیدم را از دست نداده بودم. وقتی خداوند به شما فرزندی عنایت می کند، آن فرد به با ارزش ترین فرد زندگی تان تبدیل می شود. شما تا پای جان برای فرزندتان تلاش و مبارزه می کنید. خانواده هانتلی از خبرنگاران برای دیدار با جوئلین در مرکز بازپروری دعوت کرده اند.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *