مقالاتمقالات اجتماعی

مصاحبه اختصاصی با مهرانه طباطبائی: اقامت در کانادا خریدنی نیست

پیش درآمد: بسیاری از هموطنان گرامی ما تمایل دارند، به کانادا مهاجرت کنند. آنها چنین کاری را از جمله با استفاده از برنامه های گوناگون ارائه شده از سوی دولت انجام می دهند. اما گاهی اقدام برمبنای برخی از مطالب نادرست سبب می گردد، تقاضایشان برای مهاجرت پذیرفته نشود. درحالی که واجد شرایط لازم هم هستند، ولی از راهنمایی درست برخوردار نشده اند.
به منظور پیشگیری از ایجاد چنین مشکلاتی با سرکار خانم مهرانه طباطبائی که در حرفه خود از آگاه ترین ها به شمار می روند، چندین گفت و گو ترتیب داده ایم، که در شماره های پیاپی نشریه از نظر خوانندگان گرامی خواهد گذشت.

 

  • عبارت استارت آپ زیاد به گوش می رسد. لطفا دقیقا بفرمایید، مفهوم این عبارت چیست؟

 

استارت آپ ویزا یکی‌ از برنامه های مهاجرتی می‌ باشد که از سال 2013 به اجرا درآمد، تا 2018 آزمایشی‌ بود، و در این سال حالت دایمی پیدا کرد.

این برنامه مختص نوآوران و مبتکران می ‌باشد. در هر طرح تا پنج نفر می توا‌نند شرکت کنند. طراح به همراه دیگر متخصصین و افرادی که دارای مدیریت و تحصیلات مشابه می باشند، می توانند اقامت اخذ کنند.

اداره مهاجرت سازمان هایی‌ را تعیین و تایید نموده است، که طرح ها را مورد بررسی‌ قرار می دهند. در صورتی‌ که طرحی را تایید کنند، تاییدیه را به اداره مهاجرت ارسال می نمایند. افرادی که در طرح از آنها نام برده شده و وظایف شان مورد تایید قرار گرفته است، اقامت اخذ می کنند. به عبارت دیگر طراح طرح به همراه افرادی که گروه را تکمیل می نمایند، اقامت می گیرند. برخی‌ از این  سازمان ها از لحاظ سرمایه‌ گذاری نیز، از متقاضیان پشتیبانی می کنند.

پس از اخذ اقامت سازمان ما متقاضیان را با نهادهای مربوط آشنا نموده، و اطمینان حاصل می‌ کنیم که ارتباطات به صورت شفاف و قانونی‌ برقرار شوند.

سازمان هایی که فوقا عرض کردم به متقاضیان یاری می دهند تا بتوانند در طرح شان که در سطح کانادا و یا جهان مشابه نداشته موفق شوند، و محصول خود را به بازار کانادا و یا بازار جهانی‌  معرفی‌ کنند.

 

  • بعضا دیده و شنیده می شود، که می توان با پرداخت مبلغی معین اقامت در کانادا را خرید. آیا این مطلب صحت دارد؟ در عین حال بدیهیست که همه افراد مایل به مهاجرت و از جمله هموطنان گرامی ما، الزاما آگاهی های لازم را ندارند. باور به خرید اقامت می تواند، چه پیامدهای ناخوشایندی برای اینگونه افراد داشته باشد؟

 

بله متاسفانه برخی‌ این روش را به این نام معرفی‌ می کنند. ولی‌ متقاضیان باید مطلع باشند که چنین نبوده، و چنین نیز نخواهد شد. بلکه باید هدف آغاز فعالیت های نو در کانادا باشد. در عین حال سوء استفاده از برنامه های مهاجرتی به ضرر همگان خواهد بود.

 

  • بفرمایید تفاوت سازمان شما با سایر نهادهای مشابه چیست؟

 

ما در سازمان مان تمامی‌ امور را از ابتدا تا انتها انجام می دهیم. درعین حال به دلیل اعتباری که در طی بیش از دو دهه کسب کرده ایم، طراحان متعددی به ما مراجعه می نمایند. به عبارت دیگر قاعدتا مدیران، مهندسین، پزشکان، متخصصین، مدیران مالی‌ و بازاریابی، تجار و سرمایه‌ گذاران پرشماری به ما مراجعه می کنند، و ما بر اساس طرح گروه ها را تشکیل می دهیم.

به علاوه ما در سازمان مدیران، مشاوران مالی‌ و تجاری، مخترعین و متخصصینی داریم، که تمام وقت با ما همکاری می نمایند و تاییدیه طرح ها را اخذ می کنند. سپس تمامی‌ امور مهاجرتی توسط تیم ما انجام می شود.

جهت اطلاعات بیشتر با دفتر این سازمان تماس حاصل نمایید.

416-490-1931

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 

نصب اپلیکیشن ایران جوان