اخباراخبار کانادا

مشتری Best Buy به جای دوربین سفارشی جعبه خالی تحویل گرفت

ونکوور- تانیا شایس، ساکن ونکوور به صورت آنلاین دوربینی را از Best Buy Canada  خرید، اما جعبه خالی دوربین را دریافت کرد.

شایس که ژانویه سال جاری خرید آنلاین را انجام داده بود، با مشاهده خالی بودن جعبه با Best Buy تماس گرفت. قرار شد یکی از مسوولین ظرف 48 ساعت با شایس تماس بگیرد. اما این تماس هرگز برقرار نشد. پس از پیگیری های مکرر شایس، ایمیلی از سوی شرکت ارسال شد. شایس می گوید: در ایمیل سوال شده بود که آیا جعبه دستکاری شده بود؟ پاسخ من منفی بود. آنها هم قول دادند که درباره موضوع تحقیق کنند و ظرف 7 تا 10 روز پاسخ بدهند. دو روز بعد با ایمیل دوم اعلام کردند که تحقیقات پایان یافته و ادعایم رد شده است.

در ایمیل دوم آمده بود که بازرسان شرکت هیچ گونه مغایرتی در سوابق موجودی انبار و وزن بسته ای که انبار شرکت را به مقصد منزل شایس ترک کرده بود، مشاهده نکرده اند. چنانچه معتقدید جعبه پس از ترک انبار شرکت دستکاری شده است، موضوع را با پلیس محلی پیگیری نمایید.

شایس که از این جواب قانع نشده بود، به پیگیری ها و تماس هایش ادامه داد. پس از 4 ماه پیگیری بی نتیجه، شایس به Consumer Matters متوسل شد. آنها نیز عکس بسته بندی خالی را برای Best Buy ارسال کردند. ظرف 24 ساعت Best Buy با بازپرداخت مبلغ 560 دلاری که شایس بابت دوربین پرداخته بود، موافقت کردند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0