اخباراخبار کانادا
موضوعات داغ

مشاور امنیت ملی آمریکا: چین کانادا را تنبیه می کند

bahman-azimi-gif

واشنگتن- جان بولتون، مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ، آخرین مقام دولتی است که چین را به دلیل بازداشت شهروندان کانادایی به منظور مقابله به مثل بازداشت منگ وانژو مدیر شرکت Huawei در کانادا، محکوم می کند. بولتون در توییت دوشنبه گذشته خود پکن را مورد انتقاد قرار داده و از کانادا دفاع کرد. بولتون معتقد است که چین کانادا را به دلیل پیروی از قانون، تنبیه می کند!

لازم به یادآوریست که منگ وانژو، دسامبر 2018 به درخواست آمریکا در فرودگاه ونکوور بازداشت شد. وی هم اکنون با قرار وجه الضمان آزاد می باشد. پرونده رسیدگی به درخواست استرداد نامبرده به آمریکا در حال بررسی است.

چین، چند روز پس از بازداشت شهروندش در کانادا، واکنش نشان داده است و دو تاجر کانادایی را در پکن بازداشت کرد. مایکل کووریگ و مایکل اسپاوور از 10 دسامبر در بازداشت بسر می برند. آنها با اتهام تهدید امنیت ملی چین روبرو شده اند. اتهامی که به شدت از سوی آنها و دولت کانادا رد شده است. چین به این اقدامات اکتفا نکرده است و واردات کانولا و محصولات گوشتی از کانادا را متوقف کرده است.

به جز بولتون، چند مقام عالیرتبه آمریکایی دیگر، از جمله جیم ریش، سناتور جمهوریخواه از آیداهو و دبیر کمیته روابط خارجی سنای آمریکا و جو بایدن، معاون سابق رئیس جمهور آمریکا در دوران زمامداری اوباما نیز بازداشت شهروندان کانادایی در چین را محکوم کرده اند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 

نصب اپلیکیشن ایران جوان