اخباراخبار کانادا

مشاهده خفاش آلوده به ویروس هاری در دو شهر دیگر انتاریو 

انتاریو- گزارش ابتلا به هاری در هر زمان نگران کننده است. متاسفانه هفته گذشته خفاش های ناقل ویروس در دو شهر دیگر انتاریو واقع در منطقه Halton دیده شده اند. این دو شهر، اوکویل و برلینگتون می باشند. 

مقامات بهداشتی به ساکنان این شهرها که با خفاش ها برخورد داشتند توصیه می کنند که با شماره 311 با اداره بهداشت عمومی تماس حاصل نمایند و هر چه زودتر برای انجام آزمایشات پزشکی به مراکز درمانی مراجعه کنند. کارشناسان حیات وحش نیز در مورد خطرات تماس با خفاش هشدار داده اند. زیرا امکان تشخیص اینکه خفاش آلوده به ویروس است یا خیر بدون آزمایش حیوان وجود ندارد. علائم ابتلا به هاری نزد خفاش ها برخلاف راکون یا گندراسو (skunk) چندان آشکار نیست. 

هاری (Rabies) بیماری ویروسی است که موجب التهاب مغزی حاد می شود. ویروس از بزاق حیوان مبتلا به هاری و محل گازگرفتگی وارد بدن شده در ماهیچه ها به سمت اعصاب انتهایی می رود و شروع به تکثیر می نماید. 

متاسفانه ماه گذشته یک جوان 21 ساله در بریتیش کلمبیا، پس از تماس با خفاش آلوده به ویروس هاری، بیمار شد و جان خود را از دست داد. علائم ابتلا 6 هفته پس از تماس با خفاش در این جوان ظاهر شد.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 

نصب اپلیکیشن ایران جوان