علم و دانش

مشاهده ببر تاسمانی هشتاد سال پس از منقرض اعلام شدن نسل این حیوان

حدود 80 سال پس از اینکه نسل ببرهای تاسمانی (منطقه ای در استرالیا) منقرض شده اعلام شد، چندین نفر ادعا کرده اند که این حیوان را دیده اند. مسوولین سازمان حفاظت از پارک ها، منابع آبی و محیط زیست تاسمانی، گزارشاتی مربوط به مشاهده این حیوان که با نام thylacine نیز شناخته می شود، دریافت کرده اند. 

جولای سال جاری، فردی مدعی شد که رد پای ببر تاسمانی را در کوهستان Sleeping Beauty مشاهده کرده بود. یک ماه بعد، فردی دیگر ادعای مشاهده این حیوان در اراضی متعلق به خود را مطرح کرد. 

ادعاهای مشابه در سال 2018 نیز ارائه شده بود. از جمله از سوی زنی که مدعی شد یک ببر تاسمانی و دو توله اش را در منطقه کوهستانی Hartz  دیده بود. 

یک زوج دیگر استرالیایی نیز مشاهده این حیوان در فوریه 2018 را اعلام کردند. ببر تاسمانی، پستاندار گوشت خوار بومی جزیره تاسمانی، سرزمین اصلی استرالیا و پاپوآ گینه نو بود که نسل آن در قرن بیستم منقرض شده اعلام گردید. ببر تاسمانی پیش از ورود اروپاییان به استرالیا در جزیره اصلی بسیار کمیاب بود، اما در تاسمانی در کنار چندین گونه بومی دیگر به حیات خود ادامه می داد. شکار بی رویه این حیوان دلیل اصلی انقراض این گونه دانسته می شود. شیوع نوعی بیماری شبیه به هاری و تخریب زیستگاه آن توسط انسان نیز از دلایل انقراض نسل این ببر محسوب می شوند. 

ببر تاسمانی به رنگ زرد متمایل به قهوه ای و در قسمت پشت دارای خطوط راه راه سیاه شبیه به ببر می باشد. 

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

  • 9
  • 0