اخباراخبار جهان

مسن ترین دوقلوهای همسان جهان صد و هشت ساله شدند

ژاپن- خواهران دوقلو، 5 نوامبر 1913 در جزیره شودوشیما به دنیا آمده و سومین و چهارمین فرزند از 11 فرزند خانواده شان می باشند. آنها در هنگام انتشار گزارش خبری، 107 سال و 330 روز سن داشتند. 

دست اندرکاران Guiness World Records با انتشار بیانیه ای اعلام کردند که این دو خواهر رکورد قبلی (107 سال و 175 روز) متعلق به دو خواهر دوقلوی دیگر، کین و جین ناریتا (از ژاپن) را شکستند. 

29 درصد از جمعیت 125 میلیون نفری ژاپن 65 سال به بالا می باشند و حدود 86 هزار و 510 نفر از ایشان صد ساله می باشند،  مسن ترین دوقلوهای همسان جهان، سومیاما و کوداما بعد از فارغ التحصیلی از مدرسه ابتدایی از یکدیگر جدا شدند. کوداما به عنوان خدمتکار در اویتا (واقع در جزیره کیوشو) مشغول کار شد و چند سال بعد ازدواج کرد. سومیاما در جزیره زادگاه شان باقی ماند و تشکیل خانواده داد؛

این دو خواهر دوران کودکی سختی را سپری کردند و به دلیل تعصبات و دیدگاه منفی ژاپنی ها به دوقلوها و سه قلوها، قربانی آزار و قلدری بودند؛ دو خواهر که هر کدام مشغله کار و زندگی خود را داشتند، تا 70 سالگی به ندرت با یکدیگر دیدار کردند. اما در سالمندی سفرهای زیارتی به 88 معبد شیکوکو را به اتفاق انجام دادند،  آنها هم اکنون در دو خانه سالمندان جداگانه زندگی می کنند. 

ژاپن همچنین محل زندگی تاناکا کین، 118 ساله (مسن ترین فرد جهان) است. رکورد قبلی متعلق به جیرومون کیمورا بود که در سال 1897 به دنیا آمد و در سال 2013 در سن 116 سال و 54 روز، درگذشت. 


برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست