صفحه اصلی / اخبار / مسمومیت ناخواسته نگهبانان زندان های آلبرتا با فنتانیل حین بازرسی

مسمومیت ناخواسته نگهبانان زندان های آلبرتا با فنتانیل حین بازرسی

Leeza

آلبرتا- بر اساس آخرین گزارش منتشر شده از سوی اتحادیه کارکنان و نگهبانان زندان ها، طی چند هفته گذشته، 7 نگهبان زندان در حین بازرسی وسایل زندانیان و مراجعان در اثر تماس با فنتانیل دچار مسمومیت شده و 3 نفر در بیمارستان بستری شدند. رهبران اتحادیه، با توجه به خطرناک و مرگ آور بودن فنتانیل، نگران جان اعضای اتحادیه می باشند.

آخرین مورد مسمومیت با فنتانیل 21 جولای در مرکز بازپروری Bowden (واقع در 120 کیلومتری شمال کلگری) رخ داد. این نگهبان، علیرغم استفاده از دستکش جراحی و ماسک، در حین بازرسی و تفتیش اتومبیل پارک شده در محوطه پارکینگ، در معرض داروی مخدر فنتانیل قرار گرفت و بی هوش شد. نگهبان بیست و چند ساله، بلافاصله به بیمارستانی در اینسفیل منتقل شد.

 

 

ماه قبل نیز 6 نفر از نگهبانان زندانی در ادمونتون در حین بازرسی نامه ها و بسته های ارسالی برای زندانیان، در معرض فنتانیل قرار گرفته و مسمموم شدند. دو نفر از افسران، در بیمارستان تحت درمان قرار گرفتند. مسوولین زندان، در ماه ژوئن، محموله فنتانیل به ارزش 13 هزار دلار را که برای یکی از زندانیان زندان ادمونتون ارسال شده بود را کشف و توقیف کردند.

مسوولین زندان ها، برای محافظت از کارکنان خود، دستورالعمل جدیدی را تدوین کرده و استفاده از دستکش، ماسک جراحی و عینک ایمنی را الزامی اعلام کردند.

Behnam Marfou

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *