مقالاتمقالات اجتماعی
موضوعات داغ

مزایا و معایب زندگی در کانادا

کانادا مانند هر کشور دیگر جهان بی عیب و نقص نیست. اما واقعا چه چیز باعث می شود از زندگی در کشوری که یکی از بالاترین سطوح کیفیت زندگی در جهان را دارد ناراضی باشیم؟

دست اندرکاران وب سایت MSN.com، در یک مقاله جالب، مزایا و معایب زندگی در کانادا را به صورت مقایسه ای ارائه کرده اند. این لیست موضوعات مختلف، از بیمه همگانی درمانی گرفته تا حاکمیت قانون و مالیات را شامل می شود. مسلما مرور این عوامل خالی از لطف نیست.

 

مزیت: بیمه همگانی درمانی

نقص: زمان انتظار طولانی برای خدمات درمانی  

 

 

سیستم درمانی کانادا بدون نقص نیست، اما قانون مصوب سال 1984 امکان دسترسی به خدمات درمانی در سراسر کشور را به صورت رایگان فراهم کرده است. مشکل اساسی طولانی بودن زمان انتظار برای دسترسی به خدمات درمانی به خصوص درمان تخصصی است. زمان انتظار در کانادا حداقل 4 هفته می باشد.

 

مزیت: بالا بودن سطح سلامتی مردم

نقص: نابرابری جنسیتی

کانادایی ها به طور معمول از سلامت خوبی برخوردار می باشند. اما در این کشور مشکل نابرابری جنسیتی وجود دارد.

 

مزیت: ورزش های زمستانی مفرح

نقص: سوز و سرما

کانادایی ها به دلیل شرایط جوی و موقعیت جغرافیایی از شانس شرکت در رشته های ورزشی زمستانی، از هاکی گرفته تا اسکی و اسنوبرد برخوردارند. به همین دلیل کانادا در مسابقات ورزشی مقام های عالی را کسب می کند. مشکل اینجاست که سرد بودن بیش از حد هوا و طولانی بودن فصل سرما، بسیاری از کانادایی ها را خانه نشین می کند.

 

مزیت: دریاچه های آب شیرین

نقص: سرد بودن بیش از حد آب دریاچه ها

20 درصد از آب های شیرین جهان در کانادا قرار دارد. گفته می شود که بیش از 2 میلیون دریاچه کوچک و بزرگ در کانادا وجود دارد، اما عملا استفاده از این دریاچه ها به دلیل فوق العاده سرد بودن آب آنها غیر ممکن است.

مزیت: طبیعت زیبا

نقص: حیوانات وحشی خطرناک

کانادا دارای حداقل 47 پارک ملی و صدها پارک حفاظت شده است. اما در همین پارک ها و جنگل ها، انواع حیوانات وحشی و درنده از خرس گرفته تا گربه وحشی و گرگ زندگی می کنند.

 

مزیت: آموزش عالی

نقص: فاصله حدود 8 هزار کیلومتری بین کرانه غربی و شرقی کشور

91 درصد از بزرگسالان 25 تا 64 ساله در کانادا تحصیلات دانشگاهی دارند. یکی از مشکلاتی که کانادایی ها برای رفت و آمد و کار و زندگی در اقصی نقاط کشور با آن روبرو می باشند، دور بودن مسافت شهرها از یکدیگر است. برای مثال فاصله بین کرانه غربی تا شرقی کانادا دقیقا 7 هزار و 999 کیلومتر است.

 

مزیت: حاکمیت قانون

نقص: سنگین بودن مالیات ها

کانادایی ها از حمایت قانون برخوردار می باشند. این کشور جزو امن ترین کشورهای جهان محسوب می شود. در عوض کانادایی های حقوق بگیر مالیات بر درآمد سنگین می پردازند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *