اخباراخبار جهان

مرگ و میر در آمریکا طی پاندمی، 300 هزار نفر از آمار یک سال معمول بیشتر بوده است

 

آمریکا – به نقل از رویترز و بر اساس گزارش منتشر شده از سوی دولت، طی سال 2020 و شیوع کروناویروس در آمریکا، تقریبا 300 هزار نفر بیشتر از آنچه در یک سال معمول انتظار می رفت، فوت کرده اند. حداقل دو سوم به دلیل COVID-19 بوده است. طبق گزارش سه شنبه گذشته، آمار واقعی مرگ و میر ناشی از کووید، احتمالا به مراتب بالاتر می باشد. 

در گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده (CDC) تخمین زده شده که در فاصله 26 ژانویه تا 3 اکتبر، 299 هزار و 28 نفر بیشتر (در مقایسه با میانگین سال های گذشته) جان خود را از دست داده اند.

CDC اعلام کرد که اواسط ماه اکتبر، حدود 216 هزار مورد مرگ و میر در آمریکا بر اثر ابتلا به کروناویروس، گزارش شده است. 

لورن روسن، نویسنده گزارش مطالعاتی مرکز ملی آمار بهداشتی CDC ، به رویترز گفت: عوامل زیادی وجود دارد که می تواند به علت همه گیری ولی به طور غیرمستقیم، منجر به افزایش مرگ و میر بشود و اختلال در مراقبت های درمانی یکی از این عوامل است. 

طبق گزارش مورد اشاره، این آمار ممکن است شامل مرگ های غیرمستقیم ناشی از کووید، به دلیل اختلال در دسترسی یا استفاده از مراقبت های بهداشتی و ابتلای فرد به بیماری هایی مانند آلزایمر، زوال عقل و بیماری های تنفسی دیگر نباشد. اما همچنان می تواند منعکس کننده افزایش موارد مرگ و میر به دلایل غیر از کووید-19 است.

 

 

داده ها افزایش نامتناسبی را در میان گروه های نژادی و قومی نشان می دهد که به ویژه تحت تاثیر COVID-19  قرار دارند. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها بیشترین افزایش میانگین مرگ و میر در مقایسه با سال های گذشته را در میان لاتینی تبارها (با 53.6 درصد)؛ آسیایی ها (با 36.6 درصد) و سیاهپوستان (با 32.9 درصد) مشاهده کرده است. 

CDC  دریافت که افزایش مرگ و میر از مارچ 2020 بصورت هفتگی بوده و در هفته های منتهی به 11 آوریل و 8 آگوست به بالاترین حد رسید. 

بیشترین افزایش درصدی در مرگ و میر (به دلایل مختلف) با 26.5 درصد، در میان بزرگسالان 25 تا 44 ساله مشاهده شد. 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
نیازمندیهای ایران جوان 

Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست