صفحه اصلی / اخبار / مرگ نه نفر در لندن/انتاریو به دلیل ابتلا به عفونت باکتریایی <استرپتوکوک>

مرگ نه نفر در لندن/انتاریو به دلیل ابتلا به عفونت باکتریایی <استرپتوکوک>

لندن/انتاریو- مقامات بهداشتی انتاریو، با صدور هشدار اعلام کردند که 9 نفر در یکی از مناطق لندن/انتاریو، در اثر ابتلا به عفونت باکتریایی group A streptococcus جان خود را از دست داده اند.

شیوع این بیماری بیش از 18 ماه قبل اعلام شد. از اول آوریل 2016 به این سو، بیش از 132 مورد ابتلا در این منطقه گزارش شده است. 22 درصد از مبتلایان در بخش مراقبت های ویژه بستری شده، 15 درصد دچار سندرم شوک سمی استرپتوکوک و 15 درصد نیز به بیماری عفونی  necrotizing fasciitis (بیماری که منجر به مرگ بافت نرم بدن می شود) مبتلا بودند.

دکتر گایانه هووانیسیان از مقامات ارشد بهداشتی می گوید که حدود نیمی از موارد ابتلا نزد معتادان تزریق و همچنین نزد افراد بی خانمان دیده شد.

علائم ابتلا عبارتند از: تب و لرز، گلودرد، سرگیجه، گیجی، درد شدید، قرمزی و تورم اطراف زخم یا محل آسیب دیده.

دکتر هووانیسیان می گوید هشدار به این دلیل صادر شده چون مقامات بهداشتی شاهد افزایش موارد ابتلا در میان افرادی است که هیچ گونه ارتباطی با مبتلایان معتاد تزریقی و یا افراد بی خانمان ندارند. وی افزود: ما با هدف درک بهتر آنچه در حال رخ دادن است، هشدار را صادر کرده ایم.

باکتری از طریق تماس مستقیم با ترشحات بینی و گلوی یک فرد آلوده، یا تماس مستقیم با زخم های عفونی یا جراحات پوستی، سرایت می کند. در حالی که احتمال ابتلا به این عفونت در طول سال وجود دارد، اما تعداد مبتلایان در فصل زمستان افزایش می یابد. گفته می شود که اکثر عفونت های استرپتوکوک، سبب ایجاد عوارض نسبتا خفیف مانند گلودرد می شوند، اما عفونت های شدیدتر می توانند با ورود به عضلات، خون و سایر ارگان های بدن، عوارض خطرناک و مرگباری برای بیمار ایجاد کنند.

مقامات بهداشتی، شستشوی مرتب دست ها، پوشاندن دهان و بینی هنگام سرفه یا عطسه، خودداری از استفاده از ظروف و قاشق و چنگال فرد مبتلا را برای پیشگیری از ابتلا به عفونت توصیه می کنند.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *