صفحه اصلی / مقالات / مرگ مشکوک یک دانشجو در انجمن برادری دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا

مرگ مشکوک یک دانشجو در انجمن برادری دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا

تیم پیاتزا دانشجوی سال دوم دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا اوایل شامگاهی را که در آن جان سپرد، صرف پرداختن به دو کار عقب افتاده خود یعنی حل مشتی تکالیف ریاضی و شستن کلی لباس نمود. این دانشجوی مهندسی مکانیک به اتفاق چهار تن از دوستانش در آپارتمانی در نزدیکی محوطه دانشگاهش زندگی می کرد. او پیش از ورود به این دانشگاه سابقه بازی در تیم فوتبال آمریکایی دبیرستانش را داشت. در همان اوان هم با کیتلین تمپالسکی عشق دوران مدرسه اش آشنا شد.

زمانی که تیم در پاییز 2015 به عنوان دانشجوی سال اول وارد دانشگاه مورد اشاره گردید که از قضا فوتبال آمریکایی در آن بسیار محبوب است، همچنان به فعالیت های خود در این رشته ورزشی ادامه داد. در آن هنگام کیتلین در دانشگاه ساسکوئنهانا درس می خواند، که در فاصله 60 مایلی دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا قرار دارد. بااینهمه این دو به طور مرتب با هم دیدار، و در مورد ازدواج، بچه دار شدن و خانه های ساحلی آینده خویش، گفت و گو می کردند.

در عین حال تیم همچنان روحیه اجتماعی اش را حفظ می نمود. از جمله اینکه در یک سازمان دانشجویی عضویت داشت، که فعالیت عمده اش جمع آوری پول برای کودکان سرطانی بود. این روند سبب شد که تصمیم بگیرد، پس از فارغ التحصیلی در حوزه ساخت اندام های مصنوعی برای کودکان و نظامیان مشغول به کار شود.

از دیگر سو دو تن از همخانه ای های تیم از اعضای انجمن های برادری بودند. وقتی که ترم بهاره سال دوم دانشگاه آغاز شد، خود او هم تصمیم گرفت عضو یکی از این انجمن ها شود. به همین سبب در ژانویه گذشته به شماری از آنها مراجعه کرد. انجمن برادری بی تا ثیتا پای به او گفت، که یکی از ده بالاترین انتخاب هایش است. تیم هم به سبب رشته تحصیلی برخی از اعضای این انجمن، آن  را دوست داشت. کمااینکه به گفته کیتلین گرچه برای تیم درس نخستین فوریت نخست به شمار می رفت، اما احساس می کرد اگر برخی از هم رشته ای هایش می توانند همزمان خوب درس بخوانند و عضو انجمن برادری بی تا ثیتا پای هم باشند، پس او هم این توانایی را دارد.

دوم فوریه شب انتخاب علاقمندان به عضویت بود. به همین سبب به او گفته بودند، ساعت 9:07 دقیقه شامگاه به ساختمان شماره 33 خیابان بروز متعلق به انجمن برادری مورد اشاره برود. بعدازظهر که الکس پارک هم خانه تیم داشت آپارتمان مشترک شان را ترک می کرد، مشاهده نمود که وی بسیار هیجان زده است.

بامداد روز بعد هم خانه ای های تیم متوجه شدند، که او شب پیش اصلا به آپارتمان شان بازنگشته است. اما به دل شان بد راه ندادند. زیرا هر کدام فکر می کردند، که مثلا رخدادی خوشایند وی را بیرون از خانه نگه داشته است. ولی وقتی تا ساعت 11 بامداد برنگشت، نگران شدند. یکی از آنها به نام کوآکو ئوسو که یکی از اعضای انجمن مورد اشاره را می شناخت، برایش پیامک فرستاد. پاسخ این پیامک این بود: تیم در بیمارستان است.

هم خانه ای های نگران، مایک برادر بزرگتر تیم را در جریان قرار دادند، که خودش هم دانشجوی همان دانشگاه بود. زمانی که مایک به مرکز درمانی مونت نیتانی رسید حال تیم به اندازه ای بد بود، که می خواستند او را با بالگرد/ هلیکوپتر به بیمارستان هرشی منتقل کنند. وقتی اعضای خانواده پیاتزا در این بیمارستان گردهم آمدند، متوجه شدند حال تیم بسیار وخیم است. مثلا طحالش پاره شده، و مغزش ورم کرده بود. کیتلین که ساعت 7:30 شامگاه به بیمارستان آمد، به همراه والدین تیم به گریه افتاد. چراکه تیم بی هوش، بسیاری از قسمت های بدنش کبود، به دستگاه های گوناگون وصل، و چهره اش غیرقابل تشخیص، بود. روز سوم فوریه پزشکان اعلام کردند، تیم جان سپرده است. او پیشتر وصیت کرده بود، که پس از مرگش اعضای بدنش به نیازمندان اهداء شود. اما بدنش چنان آسیب دیده بود که پزشکان تنها توانستند، یکی از کلیه هایش را درآورند.

از دیگر سو حتی پیش از اعلام مرگ تیم از سوی پزشک مورد اشاره، خانواده و دوستانش مشکوک شده بودند. زیرا زمانی که کوآکو پیامک دیگری برای آن فرد عضو فرستاد، پاسخی دریافت نکرد. پیگیری های بعدی حقایق تلخی را آشکار نمودند. از جمله اینکه زمانی افتادن تیم به شماره اضطراری 911 اطلاع داده شده بود، که 12 ساعت از سقوطش می گذشت. کیتلین هم که دانشجوی رشته پزشکی می باشد پس از مشاهده آسیب های شدید جسمی دوست پسرش به این نتیجه رسید، که کاسه ای زیر نیم کاسه بوده است.

در نهایت پزشک قانونی مرگ تیم را تصادفی اعلام کرد. اما ماموران پلیس برخی از یافته های تحقیقات خود را در اختیار دیمن سیمز معاون امور دانشجویی قرار دادند. کاری که سبب گردید دو هفته بعد از مرگ تیم دانشگاه اعلام کند، که دست کم 5 سال انجمن برادری بی تا ثیتا پای را به رسمیت نمی شناسد. در آخر مارس که دست کم 11 انجمن برادری و خواهری قوانین شورای درون انجمنی را نقض کردند، دانشگاه دست به اقدامات شدیدتری زد. از جمله اینکه انجمن برادری بی تا ثیتا پای را برای همیشه لغو کرد، نوشیدن مشروبات الکلی در مهمانی های انجمن های مربوطه را ممنوع نمود و…

سرانجام اینکه پس از کش و قوس های فراوان اینک 14 عضو/ برادر انجمن مورد اشاره به سبب رخداد اندوهبار مرگ تیم، در آستانه دادگاهی شدن قرار دارند. همچنین بسیاری از جمله شماری از وکلای دعاوی، مقامات دانشگاه مذکور را به لاپوشانی در مورد فعالیت واقعی اینگونه انجمن ها متهم می کنند.  

hamidreza-safipour

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *