مقالاتمقالات اجتماعی

مرگ شوهر؛  حادثه مرگبار یا قتل عمد؟! 

اوایل بامداد 13 فوریه، لری و لورنس (لوری) آیزنبرگ برای تماشای طلوع خورشید با قایق روی دریاچه زیبای Lake Coeur d’Alene آیداهو رفتند. آنها قایق را در منطقه ای به نام Sun-Up Bay لنگر انداختند تا به اتفاق طلوع زیبا را نظاره کنند و سپس برای صرف صبحانه به باشگاه ساحلی بروند. ولی متاسفانه برنامه آنطور که قرار بود اجرا نشد. 

طبق تماس تلفنی لوری با 911 با تلفن دستی لری، شوهرش از قایق به داخل دریاچه سقوط کرده و ناپدید شده بود. لوری سپس ادعا کرد که در حین جستجوی لری سرش مجروح شده و تلاش هایش برای یافتن شوهرش بی نتیجه بوده است. هنگامی که ماموران امداد به محل رسیدند، همچنان خبری از لری نبود. دین آیزنبرگ، پسر 39 ساله لری از ازدواج قبلی در گفتگو با خبرنگار مجله People گفت: شوکه شده بودم. نمی توانستم باور کنم از قایق پرت شده باشد. 

اینطور که مشخص است، پلیس نیز ادعای لوری را باور نکرد. پس از پیدا شدن جسد مرد 68 ساله در 1 مارچ 2018، کالبدشکافی وجود 7000 نانوگرام داروی دیفنهیدرامین (نوعی آنتی هیستامین موجود در داروهای ضدحساسیت بدون نسخه مانند Benadryl) در بدن وی را تشخیص داد. این دز، 70 برابر بیشتر از دز عادی می باشد. ضمن اینکه اثر غرق شدگی نیز در وی مشهود نبود. پلیس 24 فوریه 2020، لوری را به اتهام قتل عمد لری با مسموم کردن او، بازداشت کرد. 

لوری اتهام وارده را رد کرده است. وکیل مدافع او به درخواست خبرنگار People برای مصاحبه پاسخ نداده است. 

نزدیکان آیزنبرگ ها از این واقعه شوکه شده اند. دین می گوید: باید بگویم که لوری و پدرم زندگی زناشویی ایده آلی داشتند. آنها انگار برای یکدیگر خلق شده بودند. 

 

 

***

از ازدواج این زوج در سال 2004 به این سو، لوری که به عنوان مدیر اجرای سازمان غیر انتفاعی North Idaho Housing Coalition فعالیت می کرد و لری که به مدت 36 سال در پست های مدیریتی مختلف در صنعت جنگلداری کار کرده بود، از زندگی و فرزندان شان راضی به نظر می رسیدند. لوری 6 فرزند بالغ از ازدواج قبلی و لری دو فرزند از همسر سابق اش داشت. دین می گوید: همه پدرم را دوست داشتند. او همیشه خنده بر لب داشت و هر روز از نظر او بهترین روز زندگی اش بود. 

اما یک روز قبل از سفر نافرجام زوج با قایق، واقعیت زندگی آنها برملا شد. به گزارش The Couer d’Alene Press، لوری با اتهام کلاهبرداری بیش از 580 هزار دلاری از HIHC و توریع بخشی از این مبلغ بین 4 دخترش روبرو شده بود. لوری بعدها به ارسال سه حواله بانکی اعتراف و از سوی دادگاه به پرداخت 1.7 میلیون دلار جریمه محکوم شد. دخترانش نیز به جرم همدستی با مادر محکوم شدند. 

این اتهامات، آشنایان این زوج را حیرت زده کرد. اندرو کرن، از دوستان لری می گوید: لری کاملا به همسرش اعتماد داشت. ما هم همینطور. اما ظاهرا لوری فریبکاری بیش نبود. 

***

مقامات معتقدند پول می تواند انگیزه قتل لری بوده باشد. طی چند هفته قبل از مرگ لری، وصیتنامه او دستکاری شده بود تا 80 درصد مال و اموالش به فرزندان لوری تعلق بگیرد. در ایمیل 20 فوریه لوری به یکی از دوستانش، لوری از فروش فوری خانه شان صحبت کرده و نوشته بود: لری و من سال ها قبل توافق کردیم که اگر برای هر کدام از ما اتفاقی افتاد، خانه را بفروشیم. زیرا نمی توانیم بدون وجود دیگری در آن زندگی کنیم. 

اینکه چرا این مقدار Benadryl در بدن لری وجود داشت، معمای حل نشده است. بخصوص که امکان مرگ ناشی از اوردز با این دارو وجود دارد. 

اعضای خانواده لری امیدوار است که طی محاکمه لوری به پاسخ سوالات شان دست یابند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

Don`t copy text!