Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
صفحه اصلی / مقالات / مروارید؛ جزیره ‌ای مصنوعی در خلیج فارس برای سکونت میلیونرهای جهان

مروارید؛ جزیره ‌ای مصنوعی در خلیج فارس برای سکونت میلیونرهای جهان

قطر تا پایان سال جاری، پروژه جزیره مصنوعی مروارید در خلیج فارس را به پایان می برد. جزیره در نزدیکی دوحه، پایتخت قطر واقع است و ثروتمندان جهان را به سوی خود جذب می کند. این جزیره که 400 هکتار وسعت دارد، جزیره‌ ای توریستی خواهد بود با آسمان ‌خراش‌ هایی برای زندگی ثروتمندان خارجی.

این جزیره همچنین دارای خانه هایی شبیه خانه های موجود در منطقه توسکانا در ایتالیا و مناطق ساحلی جنوب فرانسه و اسپانیا خواهد بود.

قرار است در جزیره مروارید قطر بیش از 30 هزار نفر زندگی کنند. شمار ساکنان این جزیره در حال حاضر چند هزار نفر است. این جزیره مصنوعی یکی از بزرگ‌ ترین پروژه‌ های ساختمانی در جهان عرب می باشد.

کار ساختمانی در این جزیره در سال 2004 آغاز شد. مکان آن چند صد متر از سواحل غربی دوحه فاصله دارد. مروارید قطر در منطقه ای ساحلی ساخته شده که در گذشته‌ های دور غواصان در آن  در پی مروارید می‌گشته ‌اند و به همین دلیل هم این جزیره نام مروارید را به خود گرفته است.

سواحل این جزیره نام‌ هایی چون نام ‌های سواحل کشورهای مدیترانه را دارند؛ نام‌ هایی چون <پورتوعربیا> یا <کوستا مالاتس>. در این جزیره کودکستان‌ ها، مدارس و مراکز خرید گوناگونی ساخته شده‌ اند و چهار ساحل با ظرفیت 700 قایق بادبانی در آن موجود است.

اما زندگی در مروارید قطر پرهزینه است. ویلایی در بخش مرکزی این جزیره با 2600 مترمربع امکاناتی چون استخر و دورنمای دریا، حدود سه ‌و ‌نیم میلیون دلار قیمت دارد.

کسانی که می‌ خواهند هزینه کمتری بپردازند، می ‌توانند آپارتمانی در یک آسمان‌ خراش این جزیره بخرند. در مجموع 180 آسمان‌ خراش در مروارید قطر ساخته شده است. برای به دست آوردن آپارتمانی در این آسمان ‌خراش‌ ها با 129 مترمربع مساحت، باید دست‌کم 275 هزار دلار پرداخت کرد.

البته گرچه پول در قطر که ثروتمندترین کشور جهان است به وفور موجود است، اما این جزیره را برای شهروندان این کشور نساخته ‌اند. این جزیره قرار است ثروتمندان خارجی را جذب کند.

به همین دلیل هم قانونی در این رابطه تصویب شده که مقرر می‌ دارد سند خرید خانه در دفتر املاک این کشور ثبت شود و خریداران این خانه ‌ها به همراه خانواده‌ شان ویزای قطر را تا پایان عمر خود دریافت کنند.

سازندگان این پروژه عظیم مخارج ساخت آن را در ابتدا 2 میلیارد و پانصد هزار دلار برآورد کرده بودند، اما اکنون مخارج واقعی ساخت تا 15 میلیارد دلار افزایش یافته است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *