اخباراخبار کانادا

مرز کانادا و آمریکا برای 30 روز دیگر بسته می ماند 

اتاوا- Global News: جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا طی کنفرانس خبری امروز به توافق دولت های آمریکا و کانادا برای تمدید 30 روزه ممنوعیت تردد غیرضروری از مبادی مرزی، اشاره کرد. ترودو گفت: این تصمیم مهم، مردم هر دو کشور را در برابر ویروس محافظت خواهد کرد.

این خبر در حالی اعلام شد که مقامات دو کشور اوایل ماه جاری از تمدید آن تا 21 جون خبر داده بودند. ممنوعیت سفر غیرضروری بین دو کشور مارچ سال جاری اعمال و سپس تا 21 می تمدید شد.

ترودو در پاسخ به این سوال که آیا دولت های استانی برای تمدید ممنوعیت تردد به دولت فدرال فشار آورده اند، اذعان کرد که این خواسته دولت های استانی بوده و دولت آمریکا نیز کاملا با آن موافق بود. ترودو گفت: طی چند هفته اخیر، مذاکرات طولانی با دولت های استانی داشتیم. آنها به وضوح مایل به حفظ محدودیت های فعلی در مبادی مرزی بودند.

 داگ فورد، رئیس دولت انتاریو یکی از رهبران استانی است که خواهان بسته ماندن مرز دو کشور برای سفرهای غیرضروری است. فورد گفت: همیشه گفته ام که چقدر به همسایه های آمریکایی مان علاقه داریم ولی در حال حاضر مجبوریم مرزها را بسته نگه داریم. نمی توانیم ریسک کنیم.  

مقامات دو کشور، توافق دو جانبه را اقدامی موثر برای کنترل پاندمی COVID-19 می دانند. 

 

 

ترودو در پاسخ به سوالی در باره زمان بازگشایی مرزهای کانادا بر روی مسافران خارجی و احتمال تمدید مجدد ممنوعیت تردد غیرضروری بین آمریکا و کانادا پس از 21 جون، گفت دولت فدرال تصمیم گیری های آتی را بصورت هفتگی و بر اساس وضعیت پاندمی انجام خواهد داد. ترودو گفت: وضعیت به سرعت در حال تغییر است و مجبوریم دائما خود را با تغییر و تحولات هماهنگ کنیم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

Don`t copy text!