علم و دانش

مرد چینی پس از دوازده سال از حالت کما خارج شد

یک مرد چینی به نام ونگ شوبائو که در سانحه رانندگی سال 2006 و در 36 سالگی فلج شده و به حالت کما فرو رفت، پس از 12 سال بیدار شد و مادر سالمندش را خوشحال کرد. ونگ همراه مادر 75 ساله اش در Shouguang واقع در استان  چین زندگی می کند.

مادر ونگ در گفتگو با خبرنگاران گفت: <هرگز ناامید نشدم. امیدوارم که بهبودی کامل را به دست بیاورد.>

مادر فداکار تمام 12 سال گذشته از فرزندش مراقبت کرده است و پس اندازش را برای نگهداری و درمان او صرف کرده است. او زمانی آنقدر با مشکل مالی روبرو شد که قادر به تامین غذایی برای خودش نبود. این زن هر روز پسرش را حمام می کرد، از طریق لوله غذا می داد، بدنش را ماساژ می داد و برای اینکه دچار زخم بستر نشود، وضعیتش را تغییر می داد.

خانم شوبائو، یک ماه قبل متوجه شد که پسرش به او لبخند می زند. متاسفانه علیرغم خارج شدن ونگ از حالت کما، او همچنان قادر به حرف زدن یا حرکت نیست، ولی حرف های اطرافیان را درک کرده و تلویزیون تماشا می کند. مادر ونگ امیدوار است که به زودی کلمه <مادر> را از دهان پسرش بشنود.

رکورد طولانی ترین کما به ادوارد اوبارا متعلق بود که در سال 2012 درگذشت. او 42 سال در کما فرو رفت. اوبارا در 16 سالگی به ذات الریه مبتلا شد و به دلیل مبتلا بودن به دیابت به کما فرو رفت و هرگز هوشیاری اش را به دست نیاورد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان