اخباراخبار کانادا

مردود شدن اتوبوس های مدرسه در تست ایمنی

تورنتو- به گزارش رسانه های کانادایی، گزارش سال 2010 وزارت حمل و نقل کانادا که نشان دهنده مردود شدن اتوبوس های مدرسه در تست ایمنی بود، از افکار عمومی مخفی نگه داشته شده است. نتیجه تحقیقات داخلی وزارتخانه مورد اشاره نشان داد که صندلی های اتوبوس مدرسه که دارای پشتی بلند می باشند، کودکان را در برابر سوانح رانندگی شدید در صورت واژگون شدن اتوبوس محافظت نمی کنند. اما مشکل اینجاست که نتیجه تحقیقات در وب سایت وزارتخانه در اختیار عموم قرار نگرفت.

سوزان تیلکو، مدیر مرکز تست ایمنی واقع در Blainville کبک (وابسته به وزارت حمل و نقل) می گوید که نمی داند چرا این گزارش برای عموم مردم فاش نشد. گزارش مورد اشاره، تنها پس از درخواست دست اندرکاران برنامه The Fifth Estate خبرگزاری CBC در اختیار رسانه ها قرار گرفت. CBC خواستار دسترسی به نتایج تحقیقات انجام شده در مورد ایمنی اتوبوس های مدرسه شده بود.

در پایان گزارش تحقیقاتی 50 صفحه ای که به همراه تصاویر ویدیویی، عکس و نمودار به وزارتخانه ارائه شد، استفاده از کمربند ایمنی در اتوبوس های مدرسه، موثرترین ابزار برای محافظت از کودکان در سوانح رانندگی شدید توصیه شده بود. با این حال وزارت حمل و نقل همچنان اصرار دارد که مدرک علمی دال بر موثر بودن کمربند ایمنی از وارد شدن آسیب جدی به کودکان در سوانح رانندگی وجود ندارد.

طی سه دهه گذشته، هزاران سانحه رانندگی منجر به مصدومیت و حتی فوت کودکان در اتوبوس های مدرسه رخ داده است. این حوادث دلخراش می توانست به آسانی قابل پیشگیری باشد، اما همانطور که گفته شد، طی بیش از 35 سال گذشته، وزارت حمل و نقل کانادا با استناد به نتیجه مطالعات سال 1984، مخالف نصب کمربند ایمنی در اتوبوس های مدرسه می باشد.

آیا وقت بازنگری قوانین و اجباری کردن نصب کمربند ایمنی در اتوبوس های مدرسه فرا نرسیده است؟

Behnam Marfou
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0