علم و دانش

مردان 3 برابر بیشتر از زنان خودکشی می کنند

اینکه بسیاری از مردان در آمریکای شمالی و سایر مناطق جهان از بیماری های روحی و روانی رنج می برند بر کسی پوشیده نیست. اخیرا به مناسب روز بین المللی مرد (19 نوامبر) مقاله جالبی جهت اطلاع رسانی در باره مشکلات روحی که مردان با آن دست بگریبان هستند، منتشر شد. به گفته پژوهشگران، مردان سه برابر بیشتر از زنان اقدام به خودکشی می کنند. این میزان نزد مردان بومی (اقوام نخستین) به مراتب بالاتر می باشد. 126 نفر از هر 100 هزار مرد بومی 15 تا 24 ساله خودکشی می کند. درحالی که این نسبت نزد مردان غیر بومی 24  در هر 100 هزار نفر می باشد. 

فردوس حسینی، از مقامات ارشد Canadian Mental Health Association  می گوید: مردان بیش از هر قشر دیگر جامعه در اثر خودکشی فوت می کنند. این واقعیتی است که باید به آن رسیدگی شود. مردان به جای صحبت درباره استرس و درخواست کمک برای درمان افسردگی، ناراحتی شان را کتمان کرده و با ارتکاب رفتارهای خطرناک واکنش نشان می دهند. 

طی چندین نسل گذشته مردان به محکم و قوی بودن و عدم اعتراف به مشکلات شان تشویق شده اند. به پسربچه ها یاد داده می شود که احساسات خود را ابراز نکنند، زیرا ابراز احساسات ضعف تلقی می شود. هنگامی که این پسرها بزرگ می شوند، درک آنها از مردانگی بر این اساس شکل گرفته است و کمترین نشانه آسیب پذیر بودن، نقطه ضعف محسوب می شود. 

یکی از دلایل بالا بودن نرخ خودکشی نزد مردان، نوع برخورد با مردان و پسرانی است که درخواست کمک می کنند. مردان نمی توانند به راحتی در محل کار از مشکلات روانی خود صحبت کنند. 28 درصد از مردان کانادایی معتقدند که اعتراف به آن می تواند موقعیت شغلی شان را بخطر بیندازد. 42 درصد از مردان نیز نگران برخورد و دیدگاه منفی همکاران نسبت به خود می باشند. به همین دلیل خود را منزوی کرده و دچار استرس و افسردگی می شوند. کارفرمایان بایستی با ایجاد محیط امن از کارکنان حمایت کنند.

اطلاع رسانی و انگ زدایی از مشکلات روانی در کنار ایجاد امکانات حمایتی بیشتر، می تواند از اقدام به خودکشی جلوگیری کند. 

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

  • 9
  • 0