اخباراخبار کانادا

مرخصی تروریست داعشی از زندان برای رفتن به اسکی با دوست دخترش!

 

 

کلگری- به نقل از سی بی سی، کارلوس لارموند، تروریست محکوم به حبس که پس از آزادی از زندان در حبس خانگی بسر می برد، اجازه شورای آزادی مشرط کانادا برای مرخصی شبانه و رفتن به پیست اسکی به اتفاق دوست دخترش را دریافت کرد. 

کارلوس لارموند، 29 ساله، به جرم تلاش برای ترک کانادا برای شرکت در فعالیت های تروریستی در خارج از کشور و تهدید به قتل یک نگهبان زندان در دوران بازداشت قبل از محاکمه، در حال گذراندن مجازات 7 سال حبس بود. وی که قصد پیوستن به اردوگاه آموزشی تروریست های داعش را داشت به همراه برادر دوقلوی خود اشتون، در ژانویه 2015 در فرودگاه مونترال و در حین سفر به سوریه دستگیر شد. 

با اینکه جزئیات دقیق محل اقامت لارموند در کلگری فاش نشده است، اما به گفته دفتر شورای آزادی مشروط ادمونتون، او از فوریه سال 2020 در کلگری سکونت دارد. 

شورای مورد اشاره اخیرا به لارموند اجازه سفرهای شبانه با دوست دخترش (از همکلاسی های سابق او)، به پیست های اسکی را داده است. 

 

 

 این زن دو بار، یک بار به مدت یک هفته و بار دیگر به مدت یک ماه با لارموند ملاقات کرده است. این  دو اکنون نامزد شده اند.

لارموند و برادرش از یکی از دبیرستان های اتاوا فارغ التحصیل شده اند. لارموند بین سال های 2009 و 2011 به دین اسلام گروید و سپس برادرش نیز مسلمان شد. اما لارموند به سرعت به رفتارهای افراطگرایانه روی آورد. 

در اوایل دوران محکومیت، لارموند به زندان فوق امنیتی مخصوص زندانیانی که تهدید امنیتی جدی برای کارکنان، سایر زندان ها و عموم افراد جامعه تلقی می شوند، منتقل شد. 

سال گذشته، لارموند قانونا و پس از گذراندن دو سوم از دوران حبس، واجد شرایط آزادی مشروط شد. 

در حالی که در همان سال، شورای آزادی مشروط در گزارش خود از تلاش لارموند برای جذب زندانیان دیگر به افراطگرایی، تهدید مقامات و ارتکاب 5 جرم در دوران حبس سخن گفت. 

در آن زمان لارموند تهدید جدی برای امنیت عمومی تشخیص داده شد و تنها راه مدیریت ریسک، قرار دادن لارموند تحت حبس خانگی اعلام شد.

اما در آخرین ارزیابی شورا، هیچ نشانه ای از رفتار تروریستی بیشتر نزد لارموند مشاهده نشد و در واقع اعلام شد که لارموند طی 10 ماه گذشته مقررات و شرایط تعیین شده را رعایت کرده است. 

برای آزادی مشروط لارموند شرایط خاصی تعیین شده است. از جمله ممنوعیت مصرف مواد مخدر یا الکل و قرار گرفتن تحت درمان برای مدیریت احساسات، افکار و اقدامات ضد اجتماعی و افراطگرایانه. 

دوران محکومیت 7 ساله لارموند، با توجه به حدود 2 سالی که قبل از محاکمه در زندان بسر برده است،  در صورت عدم نقض مقررات آزادی مشروط، در سال 2021 به پایان می رسد. 

اشتون لارموند، برادر وی، با پذیرفتن اتهام صدور دستور برای یک گروه تروریستی، به 17 سال زندان محکوم شده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست