اخباراخبار کانادا

مراکز خرید، نیازمند تغییر و تحول اساسی برای بقاء در دوران پاندمی 

کانادا- CBC News: تینا کرگر، ساکن وینیپگ، تا قبل از پاندمی از خرید آنلاین خودداری می کرد. زیرا دوست داشت پوشاکی را که می خرد، لمس و امتحان کند. اما تعطیلی فروشگاه ها او را به یکی از مشتریان پر و پا قرص فروشگاه های آنلاین تبدیل کرده است. 

پاندمی روند رو به افول فروشگاه های سنتی را سریع تر کرده و تجارت آنلاین را رونق بخشیده است. مصرف کنندگان تقریبا می توانند همه کالاهای مورد نیازشان را از طریق اینترنت تهیه کنند. داگ استیونز، بنیانگذار موسسه مشاوره ای Retail Prophet با اشاره به این مساله می افزاید: آنچه در اینترنت در حال رخ دادن است، فوق العاده است. آمازون در موقعیتی قرار گرفته است که می تواند حجم روزافزون سفارشات اینترنتی را مدیریت کند. مسلما خرده فروشی هایی که نتوانند خود را با واقعیت فعلی وفق بدهند و همچنان بیش از حد به فروشگاه های فیزیکی وابسته باشند، ورشکست خواهند شد. تا پیدا شدن واکسن COVID-19، امکان بازگشت به وضعیت سابق وجود نخواهد داشت. 

واقعیت این است که هرچقدر پاندمی بیشتر طول بکشد، بازگرداندن مردم به فروشگاه ها و مراکز خرید سخت تر خواهد شد. کرگر را در نظر بگیرید که روزش را به جای گشت و گذار در مرکز خرید در فروشگاه های مجازی سپری می کند. 

مراکز خرید برای بازگرداندن مشتریان چاره ای جز تغییر مدل کسب و کار ندارند. پیتر هونز، مدیر مرکز خرید Cadillac Fairview Polo Park (قدیمی ترین و شلوغ ترین مرکز خرید وینیپگ) ضمن تاکید بر این مساله افزود: کارکنان برای برقراری ارتباط مجدد با مشتریان تلاش می کنند. با اینکه تعداد مراجعه کنندگان به Polo Park به میزان قابل توجهی کاهش یافته و برخی از مغازه ها همچنان بسته مانده اند، اما هونز معتقد است که مرکز خرید باز هم از مردم پر خواهد شد.

مرکز خرید مورد اشاره 4 ماه مه، تحت مقررات جدید بازگشایی شد. مراکز خرید در آلبرتا نیز از پنجشنبه گذشته باز شده اند، اما در انتاریو هنوز تعطیل می باشند. 

 

 

یکی از راه های بازگرداندن مردم به مراکز خرید، تبدیل کردن آنها به مرکز تفریحی است. برای مثال، درست قبل از شیوع COVID-19، مرکزی به نام American Cream در نیویورک در حال ساخت بود که می بایست 55 درصد مرکز تفریحی و 45 درصد مرکز خرید باشد. این محل همچنین قرار بود دارای یک پیست اسکی سرپوشیده باشد. دست اندرکاران پروژه هم اکنون قصد دارند 70 درصد از فضای مرکز خرید را به امکانات تفریحی اختصاص بدهند. 

نظر شما خواننده عزیز چیست؟ آیا با بازگشایی قریب الوقوع مراکز خرید، مانند سابق به آنها مراجعه خواهید کرد یا خرید اینترنتی را ترجیح می دهید؟ 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!