علم و دانش

مراقب فرزندان خود باشید؛ رواج بازی خطرناک آنلاین به نام مومو

بازی آنلاین <نهنگ آبی> که با ترغیب کودکان و نوجوانان به خودکشی، سبب مرگ چندین نفر در جهان شد، با یک بازی خطرناک دیگر به نام Momo جایگزین شده است. این بازی یا به اصطلاح چالش آنلاین از طریق WhatsApp در آرژانتین، مکزیک، آمریکا، فرانسه و آلمان رواج یافته است. اما به نظر می رسد که بیشتر در آمریکای جنوبی محبوبیت دارد.

تصویر Momo عکس ترسناک یک زن است که از یکی از آثار هنرمند عروسک ساز ژاپنی به نام میدوری هایاشی تقلید شده است. کاربر ابتدا به تماس با Momo از طریق ارسال پیام به یک شماره ناشناس تشویق می شود. سپس تصاویر ترسناک و پیام های خشن و ترسناک برای آنها ارسال می شود.

Momo  احتمالا با خودکشی یک دختربچه 12 ساله در آرژانتین مرتبط است. همین امر سبب شده عده ای آن را شبیه بازی <نهنگ آبی> اعلام کنند. هنوز مشخص نیست انگیزه ساخت این بازی چیست، اما مقامات هشدار می دهند که افراد ناشناس با ارسال پیام برای کاربران، آنها را به اعمال خشونت و در نهایت خودکشی تشویق می کنند.

تا به این لحظه هیچ کس به طور دقیق نمی داند Momo از کجا شروع شده و چه کسی این بازی ترسناک را آغاز کرده است. البته تا به حال 7 شماره تماس مرتبط با این بازی کشف شده که پیش شماره آنها به ژاپن و چند کشور در آمریکای جنوبی تعلق دارد.

از کاربران WhatsApp خواسته شده تا با شماره های ناشناس تماس برقرار نکنند.

Behnam Marfou
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 

نصب اپلیکیشن ایران جوان