اخباراخبار جهان

مراقب باشید؛ مرگ زن آمریکایی به دلیل عفونت باکتریایی ناشی از بزاق سگ

آمریکا- هنگامی که شارون لارسون احساس بیماری و ناخوشی کرد، شوهرش آن را به سرماخوردگی و آنفلوانزا نسبت داد. اما چند روز بعد زن 58 ساله ساکن ویسکانسین در اثر ابتلا به عفونت باکتریایی capnocytophaga موجود در بزاق سگ اش Bo، درگذشت. گویا Bo، شارون را گاز گرفته و باکتری از خراش بسیار کوچک ایجاد شده روی پوست شارون به وی سرایت کرده بود.

این دومین مورد ابتلا به عفونت باکتریایی در ویسکانسین است. لارسون در ابتدا علائم و نشانه های سرماخوردگی را بروز داد، اما دو روز بعد فوت کرد. آزمایشات انجام شده، وجود باکتری capnocytophaga که در دهان سگ و گربه زندگی می کند را تایید کرد. 1 نفر از هر 10 فردی که به این باکتری آلوده می شوند، جان خود را از دست می دهند. علائم عفونت در برخی از موارد 24 تا 72 ساعت بعد نمایان می شود.

به گفته کارشناسان مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری، موارد سرایت این باکتری به انسان نادر است. اما باکتری می تواند از طریق محل گاز گرفتن حیوان و یا تماس نزدیک با حیوان آلوده سرایت کند. افراد دارای سیستم ایمنی ضعیف بیشتر در معرض بیماری قرار دارند. بد نیست بدانید که حدود 74 درصد از سگ ها و 57 درصد از گربه ها در دهان خود باکتری capnocytophaga دارند. علائم ابتلا عبارتند از: قرمز شدن، تورم و تاول زدن اطراف زخم (محل گاز)، قرمزی و ورم. فرد همچنین ممکن است به تب، اسهال، استفراغ، دل درد، سردرد و دردهای عضلانی دچار شود.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!