فرهنگ و هنرفیلم و سینما

مراسم گرمی در برابر مسابقات فوتبال، انتخاب هوشمندانه ویکند

 

مدتی است آکادمی علوم و هنرهای ضبط، برگزارکننده مراسم گرمی، با برخی هنرمندان کانادایی به طوری دشمنی می کند که بیشتر به ضرر خودش تمام می شود.

در سال 2019، دریک، فوق ستاره رپ اهل تورنتو، وقتی پس از سال ها برای دریافت جایزه گرمی روی سن رفت، در سخنرانی خود با بی ارزش کردن مجسمه طلایی که در دست داشت گفت: اگر مردم آهنگ هایتان را کلمه به کلمه از حفظ می خوانند و در زادگاه خود مثل یک ابر قهرمان با شما رفتار می کنند، بدانید که برنده واقعی هستید. هرچند سخنرانی او به طور کامل پخش نشد، اما او توانست در همان جملات اول پیام خود را به مخاطبان مراسم گرمی برساند.

امسال بار دیگر عجایب گرمی تکرار شده و در فهرست نامزدهای R&B اثری از نام ویکند، که تک آهنگ Blinding Lights از او هفته ها جزو 5 آهنگ اول بیلبورد بود، دیده نمی شود. 

ویکند در واکنش به این کم لطفی برگزارکنندگان گرمی نوشت: گرمی همچنان فاسد است. شما به من، هوادارانم و صنعت موسیقی شفافیت را بدهکارید.

یکی از مدیران آکادمی علوم و هنرهای ضبط در پاسخ به دلیل نامزد نشدن ویکند ضمن ابراز همدردی با او و هوادارانش گفت هر ساله تعدادی از آهنگ های خوب از قلم می افتند و این اتفاق عجیبی نیست.

 

 

حالا ویکند که به گفته خود از هفته ها قبل با آکادمی برای یک اجرای زنده در مراسم برنامه ریزی کرده بود، به بهانه اینکه عدم نامزد شدن او در گرمی به معنای به هم خوردن برنامه اجرای زنده نیز هست، ترجیح داده است به جای مراسم موسیقی با 16 میلیون مخاطب، قراردادی را برای اجرا در مسابقات Super Bowl با بیش از 100 میلیون مخاطب امضا کند. 

در واقع او اجرا در یک مسابقه فوتبال را به اجرا در یک مراسم تخصصی موسیقی ترجیح داده و به نظر می آید انتخاب درستی کرده است. 

آیا 100 میلیون مخاطب فوتبال به اینکه ویکند جایزه گرمی را دریافت کرده یا نه اهمیتی می دهند؟ او هم اکنون با آهنگش در تبلیغات بزرگ پپسی برای مسابقات Super Bowl  حضور دارد، و در قلب و ذهن مردمی جای گرفته که بی توجه به برندگان گرمی، پپسی می نوشند، فوتبال می بینند و آهنگ او را از حفظ می خوانند. 

مراسم گرمی همواره به دلیل تبعیض نژادی و جنسیتی مورد انتقاد قرار داشته به طوری که سال گذشته، مدیر اجرایی آکادمی، دبورا روگان، علیه فساد، سوءرفتارهای جنسی و تبعیض جنسیتی مقام مافوق خود به دادگاه شکایت کرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست