اخباراخبار کانادا

مدیر یک دبیرستان خصوصی در انتاریو دارای سابقه محکومیت به جرم آزار جنسی دانش آموز

انتاریو- آنتونی راس، تا کنون دو بار به دلیل سوء رفتار حرفه ای توسط سازمان ناظر بر فعالیت آموزگاران، توبیخ شده است. او سال گذشته لایسنس تدریس را به دلیل گناهکار شناخته شدن در اتهام آزار جنسی یک دانش آموز، از دست داد. 

نامبرده هم اکنون با نام آنتونیو راس، مدیریت آکادمی بین المللی خصوصی Convoy International را در نزدیکی شهر بری، به عهده دارد؛ 

اشتغال او در این سمت، نشان دهنده ضعف آشکار در سیستم آموزشی انتاریو است. همانطور که می دانید آموزگاران و مدیران مدارس خصوصی مستقل تحت نظر دولت استان فعالیت نمی کنند. با اینکه لایسنس تدریس او باطل شده است، اما او تنها از کار کردن در مدارس دولتی و مدارس خصوص تحت نظر کالج آموزگاران انتاریو (OCT) منع شده است. 

آنتونیو (آنتونی) راس در صفحه LinkedIn خود – که پس از آغاز تحقیقات خبرنگاران تورنتو استار درباره وی، حذف شد- به تجربیات خود در اداره آموزش و پرورش ناحیه یورک اشاره کرده بود. 

شهریه تحصیل و اقامت در این مدرسه شبانه روزی 30 هزار دلار در سال می باشد؛ خبرنگاران تورنتو استار چندین بار برای تماس و گفتگو با راس اقدام کرده، ولی به نتیجه نرسیدند، خبرنگاران حتی به منزل او در ریچموندهیل مراجعه کرده ولی توسط زنی که درب را به رویشان باز کرد، تهدید شدند. 

یکی از مسوولین دبیرستان که تنها خود را با نام کوچک میشل  معرفی کرد، می گوید که هیچ گونه اطلاعی از سابقه محکومیت راس نداشته و به مورد مشکوکی در مورد وی برخورد نکرده بود، به گفته میشل، راس در اوایل سال 2021 به عنوان مدیر مشغول کار شد و قبل از آن تنها به عنوان مشاور با دبیرستان همکاری می کرد. 

راس تدریس را در سال 1992 آغاز کرد،  با اینکه نام او آنتونیو راس است، ولی تحت نام آنتونی راس لایسنس تدریس را دریافت کرده است؛ نامبرده دارای مدرک لیسانس در رشته جغرافی از دانشگاه لیکهید و مدرک فوق لیسانس از دانشگاه یورک است. 

او متهم بود که در فاصله سال های 1994 تا 1995 (در سی و چند سالگی) یکی از دانش آموزان پسر مدرسه ابتدایی در اسکاربورو را مورد آزار جنسی قرار داده بود، اما قاضی به دلیل فقدان مدارک معتبر، راس را تبرئه کرد. راس در سال 2015 به عنوان مشاور کمپ دانش آموزی مشغول کار شد؛ یکی از دانش آموزان مراجعه کننده به کمپ ادعا کرد که در 14 یا 15 سالگی و در یکی از دفعات حضورش در کمپ، راس چندین بار او را بوسیده و ادعا کرده بود که دوستش دارد. 

راس در سال 2016 نزد کالج آموزگاران انتاریو به سوء رفتار حرفه ای اعتراف کرد و مجوز تدریس او به مدت 3 ماه به حال تعلیق در آمد؛ اما دو سال بعد، یعنی در جون 2018 پلیس بار دیگر به سراغ راس رفت، او این بار متهم بود که یک دانش آموز پسر دبیرستانی را مورد تعرض جنسی قرار داده بود. راس مجبور شد به جرم خود اعتراف کند.

 


برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست