اخباراخبار کانادا

مدت زمان طولانی انتظار و کمبود غذا در هتل؛ نشانه های بارز طرح قرنطینه ترودو برای مسافران 

 

تورنتو- تصاویر منتشر شده از داخل هتل Sheraton فرودگاه، اجتماع اعتراضی تعداد زیادی از مهمانان قرنطینه شده، به کمبود غذا را نشان می دهد. 

در بخشی از ویدیو، در حالی که کارکنان هتل برای بستن درب به روی معترضین تلاش می کنند، صدای یک زن شنیده می شود که می پرسد آیا ممکن است بدون غذا زنده ماند؟ 

یکی از کارکنان به معترضین گفت که آنها پول شان را پس می گیرند. اما مشخص نیست که این پول بابت چیست؟ 

همانطور که می دانید، به دستور جاستین ترودو، کلیه مسافران هوایی ورودی به کانادا باید به مدت 3 روز خود را در یکی از هتل های مورد تایید دولت قرنطینه کنند. مسافران (به جز پناهجویان) می بایست شخصا کل هزینه اقامت خود در هتل را بپردازند. آنها مجبور به پیروی از مقررات سختگیرانه بوده و مجاز به ترک هتل نیستند. 

دولت فدرال به دلیل این اقدام سختگیرانه با اعتراضات فراوان روبرو شده است. برخی از مسافران آن را ناقض حقوق و آزادی های خود می دانند. برخی دیگر در مورد تاثیر مثبت قرنطینه در هتل در مقایسه با قرنطینه خانگی در جلوگیری از شیوع هرچه بیشتر کووید-19 ابراز تردید کرده اند. 

به نقل از thepostmillennial.com، این اعتراضات هفته گذشته و با منتشر شدن خبر دو مورد آزار جنسی در هتل های قرنطینه، که گویا یک مورد از آنها توسط یکی از ماموران کنترل مسافران در هتل و مورد دیگر توسط یکی از مسافران ورودی صورت گرفته بود، افزایش یافت. 

لازم به ذکر است که به نقل از گلوبال نیوز، آژانس بهداشت عمومی کانادا گزارش این دو مورد را دریافت کرده و درباره آن  تحقیق می کند. پتی هایدو، وزیر بهداشت و درمان کانادا این گزارشات را نگران کننده دانست. 

محافظه کاران خواستار اتخاذ تدابیر امنیتی بهتر برای محافظت از مهمانان و در غیر این صورت پایان یافتن قرنطینه اجباری در هتل شده اند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست