Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
صفحه اصلی / مقالات / مخالفت ملانیا با فرمان مهاجرتی ترامپ

مخالفت ملانیا با فرمان مهاجرتی ترامپ

در اقدامی کم‌سابقه، بانوی اول آمریکا در بیانیه‌ای که از طریق سخنگوی خود منتشر کرده، از فرمان مهاجرتی <دونالد ترامپ> رئیس‌جمهور آمریکا در مورد مهاجرین مرزی، انتقاد کرد. او از اوضاع ناراحت‌کننده‌ای که به خاطر جدا کردن کودکان مهاجرین از والدین شان در مرزهای آمریکا ایجاد شده، ابراز تاسف کرد و گفت با مقایسه این شرایط با وضعیتی که خود به عنوان یک مهاجر داشته، با آنها همدردی می کند. خانم <استفانی گریشام> مدیر رسانه‌ای <ملانیا ترامپ> در این بیانیه که در 17 جون صادر شده، به CNN می‌گوید: <خانم ترامپ از دیدن کودکانی که از خانواده‌هایشان جدا شده‌اند متنفر است و امیدوار است هر دو سوی این مناقشه، با هم متحد شوند تا بتوانیم مشکلات مهاجرت را به درستی اصلاح کنیم. او باور دارد که ما باید کشوری باشیم که از قوانین پیروی می کند، ولی در عین‌حال کشوری باشیم که با مهر و محبت مسایل را مدیریت کند>.

 

بر اساس فرمان <ترامپ>، از این پس جرم بزرگسالانی که با فرزندان شان، به طور غیرقانونی از مرز آمریکا عبور کرده باشند، یک جرم فدرال محسوب می‌شود. به این ترتیب، بر خلاف گذشته که مهاجرین بزرگسال به دادگاه های مهاجرتی ارجاع داده می شدند، اکنون این مهاجرین باید به دادگاه فدرال منتقل شوند. در نتیجه، وقتی مهاجرین درگیر جریان دادگاه رسیدگی به اتهام شان شوند، فرزندان شان از آنها جدا شده و به آنها تنها یک شماره تلفن داده می‌شود تا به وسیله‌ آن، پس از اتمام دادرسی، بتوانند فرزندان شان را پیدا کنند. از 19 اپریل تا 31 ماه می 2018 و پس از اجرایی شدن این فرمان دولتی، حدود 2000 کودک مهاجر، از خانواده‌های شان جدا شده‌اند. تصاویر و اخبار آزاردهنده‌ بسیاری که از این کودکان آواره منتشر شده، انتقادات زیادی را از سوی مردم آمریکا برانگیخته است.

اما تصمیم <ملانیا> برای اینکه در منظر عمومی، دیدگاه مخالفش را در مورد این موضوع ابراز کند، از این نظر مهم است که این نخستین باری است که او مخالفتش را با یک فرمان دولتی، ابراز کرده است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *