صفحه اصلی / اخبار / مخالفت لیبرال ها با ریاست نماینده ضد سقط جنین بر کمیته امور زنان

مخالفت لیبرال ها با ریاست نماینده ضد سقط جنین بر کمیته امور زنان

اتاوا- اعضای کمیته امور زنان که اکثرا از نمایندگان لیبرال مجلس فدرال تشکیل شده است، به دلیل اعتقادات راشل هاردر (نماینده محافظه کار مجلس فدرال و یکی از مخالفان سقط جنین) با اعطای سمت ریاست کمیته به وی مخالفت کرده و این پست را به یکی دیگر از نمایندگان محافظه کار واگذار کردند.

سه شنبه هفته گذشته، 6 عضو لیبرال و 1 عضو نیودموکرات کمیته امور زنان، بر علیه فرد پیشنهادی حزب محافظه کار فدرال رای داده و به جای او کارن وچیو (دیگر نماینده حزب محافظه کار) را انتخاب کردند. در حالی که شخص وچیو به هیچ وجه مایل به کسب این مقام نبود و حتی در جریان رای گیری بر علیه خودش رای داد.

راشل هاردر، از سوی اندرو شیر (رهبر جدید حزب محافظه کار) به عنوان منتقد وزیر امور زنان انتخاب شده است. پس از شکست هاردر در رای گیری، پم داموف (از حزب لیبرال) وچیو را نامزد کرد.

وچیو و راشل در پایان رای گیری با انتشار بیانیه ای، جاستین ترودو را مورد انتقاد قرار داده و اعلام کردند: اینکه نخست وزیر به دلیل مخالفت یک عضو پارلمان با موضع گیری و سیاست هایش، او را واجد شرایط کسب مقام ریاست نداند، مسخره است. این اقدام نشان می دهد که حزب لیبرال علیرغم ادعاهایش تاب تحمل نقطه نظرات مخالف را ندارد.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: محافظه کاران به فرایند دموکراتیک انتخاب ریاست کمیته احترام می گذارند و بر خلاف جاستین ترودو، نمایندگی همه زنان در کانادا، صرفنظر از اعتقادات آنها را به عهده خواهند داشت.

town-country-bmw3

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *