اخباراخبار کانادا

مخالفت ساکنان با اسکان پناهجویان در هتل های مارکام

تورنتو- حدود دو هفته قبل، 200 نفر از ساکنان مارکام مقابل ساختمان شهرداری اجتماع کرده و به اسکان پناهجویان غیرقانونی در هتل های شهرشان اعتراض کردند. آنها با ابراز نگرانی بابت امنیت خود و خانواده هایشان، از فرانک اسکارپیتی، شهردار مارکام، خواستند که از پذیرش پناهجویانی که به اجبار وادار به تخلیه خوابگاه های دانشجویی شده اند، منصرف بشود.

اجتماع مخالفان به دلیل حضور15 تا 20 تظاهرکننده حامی اسکان پناهجویان به تشنج کشیده شد و باعث شد ده ها مامور پلیس ناحیه یورک به محل اعزام بشوند. با اینکه خوشبختانه هیچ کس بازداشت نشد، اما اجتماع مخالفان و موافقان خبرساز شد.

چهار روز بعد، شان هووا لو که خود را برای کسب مقام شهردار مارکام نامزد کرده و همچنین چارلز جیانگ (نامزد حوزه انتخابی Ward 2) طوماری با 1 هزار و 500 امضاء را به جک هیت (معاون شهردار مارکام) ارائه کردند. آنها نیز مخالف پذیرش پناهجویان غیرقانونی در مارکام می باشند.

طبق توافق بین اسکارپیتی و جان توری، گروهی از پناهجویان به هزینه دولت فدرال در هتل های مارکام اسکان داده خواهند شد. اما جالب اینکه مقامات از افشای تعداد دقیق این پناهجویان امتناع کرده اند.  

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان