اخباراخبار کانادا

مخالفت ترودو با بلند پروازی های روسیه 

اتاوا- وولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور جدید اکراین که برای شرکت در کنفرانس بین المللی با موضوع آینده اکراین به کانادا سفر کرده است، با جاستین ترودو در تورنتو دیدار و گفتگو کرد. نخست وزیر کانادا و زلنسکی در هتلFairmont royal York  تورنتو با یکدیگر ملاقات کردند. ترودو در این ملاقات بر ادامه حمایت کانادا از اکراین در برابر بلندپروازی های روسیه در منطقه تاکید کرد. زلنسکی نیز که به زبان انگلیسی سخن می گفت از استقبال گرم ترودو تشکر کرد. 

این اولین سفر رئیس جمهور جدید اکراین به آمریکای شمالی است. وی ماه آینده به آمریکا سفر خواهد کرد. 

آندره شوچنکو، سفیر اکراین در کانادا می گوید که سفر زلنسکی به تورنتو نشان دهنده اهمیت روابط دوجانبه و دوستانه بین دو کشور برای اکراین می باشد. 

زلنسکی از کمدین های محبوب و مشهور اکراین بود که بدون داشتن سابقه فعالیت سیاسی خود را برای مقام ریاست جمهوری نامزد کرد و در انتخابات اخیر اکراین به پیروزی دست یافت. بد نیست بدانید که زلنسکی در دوران حضور در تلویزیون اکراین به عنوان کمدین، نقش رئیس جمهور وقت اکراین را بازی می کرد. 

کانادا اولین کشور غربی بود که پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، استقلال اکراین در سال 1991 را به رسمیت شناخت. کانادا همچنین از سال 2014 به این سو، مبلغ 785 میلیون دلار کمک نظامی، حقوقی، مالی و سیاسی در اختیار اکراین قرار داده است. کانادا همچنین محل زندگی 1.3 میلیون شهروند اکراینی تبار می باشد.

 

bahman-azimi-gif

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!