صفحه اصلی / اخبار / مخالفت اکثر کانادایی ها با شیوه اعتراضی بازیکنان لیگ ملی فوتبال آمریکا

مخالفت اکثر کانادایی ها با شیوه اعتراضی بازیکنان لیگ ملی فوتبال آمریکا

کانادا- نتایج به دست آمده از نظرسنجی اخیر موسسه Angus Reid نشان می دهد که اکثر کانادایی ها ضمن تایید حق بازیکنان فوتبال برای ابراز عقاید سیاسی، از کمپین #TakeAKnee و شیوه اعتراضی بازیکنان لیگ ملی فوتبال آمریکا (NFL) حمایت نمی کنند.

شیوه اعتراضی زانو زدن در هنگام نواخته شدن سرود ملی آمریکا، اولین بار توسط کالین کاپرنیک انجام شد. وی در اعتراض به خشونت پلیس بر علیه سیاهپوستان، این حرکت نمادین را انجام داد. کاپرنیک در آن هنگام از سوی برخی از بازیکنان لیگ مورد حمایت قرار گرفت. اما بسیاری از مردم این حرکت او را توهین آمیز تلقی کردند. علیرغم تمام انتقادات، بازیکنان فوتبال (عمدتا بازیکنان سیاهپوست) به این شیوه اعتراضی ادامه داده اند.

دست اندرکاران موسسه Angus Reid، هفته گذشته نظرسنجی را با شرکت 1 هزار و 508 کانادایی انجام دادند. 57 درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی از حق اعتراض ورزشکاران حرفه ای دفاع کردند. اما در عین حال 73 درصد از پاسخ دهندگان خودداری از ایستادن برای سرود ملی را حرکتی نامناسب دانستند. نتیجه جالب دیگر اینکه، اکثر شرکت کنندگان در نظرسنجی، از انصراف بازیکنان و مسوولین تیم های برنده از حضور در کاخ سفید و دیدار سنتی با رئیس جمهور انتقاد کردند.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *