اخباراخبار کانادا

مخالفت استادان دانشگاه واترلو با اجباری بودن واکسن کووید 

انتاریو- مسوولین دانشگاه واترلو دریافت نامه سرگشاده به امضای سه نفر از استادان و ده ها فرد دیگر در اعتراض به اجباری بودن واکسیناسیون برای دانشجویان و کادر آموزشی را تایید کردند. 

این نامه توسط مایلک پالمر (شیمی)، ادوار ورسکای (ریاضیات کاربردی) و ریچارد من (علوم کامپیوتر) و همچنین 40 نفر از والدین دانشجویان، دانشجویان و کارکنان، امضاء شده است. 

در این نامه منطق نهفته در پس واکسیناسیون اجباری زیر سوال برده شده و همچنین در مورد نقض حقوق و آزادی های تضمین شده در قانون اساسی هشدار داده شده است. 

مسوولین دانشگاه می گویند که به آزادی بیان اعضای خود احترام می گذارند، اما در عین حال با دیدگاه آنها در مورد واکسن کووید یا استدلال های حقوقی طرح شده در نامه سرگشاده موافق نیستند. 

دانشگاه اعلام کرد که تصمیمات خود در مورد پاندمی کووید-19 را بر اساس اطلاعات ارائه شده از سوی مقامات بهداشت عمومی اتخاذ خواهد کرد. مقامات دانشگاه در ادامه افزودند: در حال حاضر شواهد زیادی وجود دارد که نشان می دهد واکسن ها بی خطر هستند و افراد را از ابتلا به نوع حاد کووید-19 محافظت می کنند. واکسیناسیون عمومی بهترین راه برای محافظت از سلامت جامعه در طول همه گیری است. 

لازم به ذکر است که امضاء کنندگان این نامه سرگشاده، درصد کمی از افراد مرتبط با دانشگاه را تشکیل می دهند. این موسسه آموزش عالی در حال حاضر بیش از 42 هزار دانشجو، 1380 استاد و 2600 کارمند دارد. 

دانشگاه دانشجویان و کارکنان این مرکز آموزشی را ملزم به دریافت واکسن یا انجام تست مکرر کووید نموده است.

 


برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست