صفحه اصلی / اخبار / محکومیت میشل کارتر به جرم تشویق دوست پسرش به خودکشی

محکومیت میشل کارتر به جرم تشویق دوست پسرش به خودکشی

مدتی قبل میشل کارتر به اتهام قتل غیرعمد دوست پسر 18 ساله اش کنراد روی در 12 جولای سال 2014 با ارسال چندین پیامک و تشویق او به خودکشی، محاکمه شد. کنراد 18 ساله، چند روز قبل از اینکه با استنشاق منوکسید کربن خودکشی کند، به مرگ فکر می کرد. اما میشل که در آن هنگام 17 ساله بود، از تعلل و بهانه آوردن های کنراد خسته شده و با ارسال چند پیامک او را تشویق کرد که بیش از این وقت را تلف نکرده و خواسته اش را عملی کند. میشل در یکی از پیام ها نوشت: تو آماده ای. فقط کافی است ژنراتور را روشن کنی و به آرامش و شادی ابدی برسی. نباید بیش از این معطل کنی.

پس از پیدا شدن پیکر بی جان روی در پارکینگی در Fairhaven ماساچوست، کارتر پیامکی برای یکی از دوستانش فرستاد تا به کرده اش اعتراف کند. او نوشت: می توانستم جلویش را بگیرم. داشتم با او تلفنی صحبت می کردم. گاز در داخل اتومبیل پر شده بود. کنراد ترسیده بود. از ماشین پیاده شد، اما من تشویق اش کردم که به داخل اتومبیل بازگردد.

جریان این محاکمه استثنایی با دقت از سوی بسیاری از دست اندرکاران امور قضایی، همچنین والدین و نوجوانان دنبال شد. آیا پیامک های دختر نوجوان واقعا در خودکشی کنراد نقش داشت؟ این سوال و پرسش های دیگر در صحن دادگاه و در خارج از آن به بحث و گفتگو گذاشته شد. وکلای مدافع میشل، قبل از ارجاع شدن پرونده به دادگاه برای مختومه اعلام شدن آن تلاش کرده ولی تلاش هایشان بیهوده بود. آنها در جریان محاکمه نیز سعی کردند بیگناهی میشل را ثابت کنند. اما قاضی، سه روز پس از خاتمه محاکمه جنجالی متهم هم اکنون 20 ساله، او را در قتل غیرعمد دوست پسرش با تشویق این نوجوان از نظر روحی آسیب پذیر به خودکشی، گناهکار تشخیص داد.

همانطور که گفته شد، نقش میشل در خودکشی کنراد از ابتدا برای دادستان واضح و روشن بود. آنها کپی ده ها پیامک ارسال شده از سوی میشل و آمار تماس های تلفنی او با کنراد را در اختیار داشتند. ماری-کلر فلین، دادستان، اعتقاد داشت که میشل برای جلب توجه و ترحم به سوی خود به عنوان دوست دختر سوگوار، کنراد را به خودکشی تشویق کرده بود. بر اساس مدارک ارایه شده به دادگاه، میشل و کنراد در حالی که اتومبیل پسر نوجوان از گاز پر می شد، با یکدیگر تلفنی در حال صحبت بودند. میشل در یکی از پیامک هایش نوشت: باید این کار را انجام بدهی. نترس مرگ ات بدون درد و سریع خواهد بود.

سامانتا بوردمن، یکی از همکلاسی های میشل در دادگاه شهادت داد که کارتر برایش پیامک فرستاده و نوشته بود: صدای ناله شنیدم. انگار درد داشت. وقتی اسمش را صدا زدم، جواب نداد. 20 دقیقه گوشی را در دستم نگه داشتم… باید امشب برنامه بگذاریم تا ذهنم مشغول شود؟

علیرغم وجود مدرک بر علیه میشل، وکیل مدافع او در دفاعیه اش مدعی شد که کنراد قبلا نیز برای خودکشی اقدام کرده بود، بنابراین آمادگی این کار را داشت. وکیل مدافع حتی به برخی پیام های مثبت و تشویق آمیز میشل برای متقاعد کردن کنراد به مراجعه نزد روانپزشک و درخواست کمک، اشاره کرد. میشل در یکی از پیام هایش نوشته بود: تو هم مثل من به کمک متخصص نیاز داری. دکتر پیتر برگین (روانپزشک) که از سوی وکیل مدافع به جایگاه شهود احضار شد، شهادت داد که میشل داروی ضد افسردگی مصرف می کرد.

روی و کارتر در سال 2012 و در حین گذراندن تعطیلات خانوادگی با یکدیگر آشنا شدند. آنها در فاصله یک ساعته از یکدیگر زندگی می کردند. روی در attapoisettM و کارتر در Plainville ماساچوست. اکثر تماس ها و مکالمات آنها که پس از مدتی حال و هوای عاشقانه پیدا کرد، به صورت تلفنی و یا با ارسال پیامک انجام می شد. روی که برای ادامه تحصیل در رشته بیزنس از کالج پذیرش گرفته بود، از سوی دوستانش نوجوانی قابل اعتماد و دوستی خوب و شوخ طبع توصیف شد. با این حال برخی از دوستان او از مشکلات عاطفی که روی با آنها دست بگریبان بود و همچنین از تلاش قبلی او برای خودکشی اطلاع داشتند. لویی پینا، یکی از دوستان نزدیک روی می گوید: هر بار که از او خواستم درباره مشکلات و ناراحتی اش با من صحبت کند، از حرف زدن طفره رفت. ولی به او گفتم که وقتی آمادگی حرف زدن را پیدا کند، در کنارش خواهم بود. ای کاش او به جای حرف زدن با میشل با من درد و دل می کرد.

پیکر بی جان روی، 13 جولای 2014 در داخل اتومبیل اش پیدا شد. ژنراتور کوچک و قابل حملی که بر صندلی عقب اتومبیل قرار داشت، اتومبیل را از گاز منوکسید کربن پر کرده بود.

میشل در آخرین لحظات زندگی کنراد از او خواست که پیامک ها را از تلفن اش پاک کند. چند روز بعد از مرگ کنراد،‌ میشل برای یکی از دوستانش نوشت: اگر آنها پیام های مرا بخوانند،‌ کارم تمام است!

مجازات میشل کارتر، 3 آگوست تعیین خواهد شد.

 


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *