اخباراخبار کانادا

محکومیت دانشجوی سابق دانشکده پزشکی تورنتو به جرم تجاوز

کلگری- هنگامی که لارا 1 جون 2014، از خواب بیدار شد، می دانست که مورد تجاوز قرار گرفته است، اما در ابتدا نمی دانست که چه باید بکند. او به لطف برنامه ای که در کلگری به اجرا گذاشته شده است، توانست تا کسب آمادگی روحی برای مواجه شدن با پیامدهای بعدی، تصمیم گیری در مورد گزارش یا عدم گزارش واقعه به پلیس را به تاخیر بیندازد.

دسامبر 2018، چهار سال و نیم پس از وقوع جرم، دانشجوی سابق دانشکده پزشکی تورنتو به نام پراچور شریواستاوا به اتهام تجاوز گناهکار تشخیص داده شده و حکم مجازات وی سال جاری صادر خواهد شد.

لازم به ذکر است که به حکم دادگاه، نام خانوادگی قربانی فاش نشده و نخواهد شد.

محکومیت شریواستاوا، اولین مورد در نوع خود، تحت برنامه Third Option کلگری می باشد که تصمیم گیری در مورد نحوه گزارش و زمان گزارش خشونت جنسی توسط قربانی را در اختیار ایشان قرار داده است. قربانی می تواند تا تصمیم گیری نهایی، <تست تجاوز> را انجام داده و نتیجه را به مدت یک سال مسکوت نگه دارد.

قاضی دادگاهی در کلگری، بر اساس شواهد و مدارک موجود و شهادت قربانی و شاهدان عینی متهم را گناهکار تشخیص داد. طبق مدارک ارائه شده به دادگاه، لارا 31 ماه می 2014 به همراه گروهی از دوستان در Molly Malones (بار ایرلندی واقع در کینگستون- کلگری) مشغول تفریح بود. اما زمانی که به خانه دوست اش راب رسید، کاملا مست بود و بر روی یکی از تشک هایی که در اتاق پذیرایی برای میهمانان پهن شده بود به خواب رفت. اکثر حاضران در این میهمانی، دانشجویان دانشکده پزشکی بودند. شریواستاوا پس از ورود به اتاق پذیرایی و مشاهده لارا که بر روی یکی از تشک ها خوابیده بود، گفت که روی همان تشک خواهد خوابید. اما راب (صاحبخانه) به دلیل اینکه لارا هوشیاری اش را از دست داده بود و نمی توانست رضایت اش را از سهیم شدن تختخواب با یک غریبه اعلام کند، از شریواستاوا خواست که روی مبل اتاق پذیرایی استراحت کند. نیمه های شب، لارا چشم باز کرد و متوجه شد که کسی به او تجاوز می کند. او که هنوز هوشیاری اش را به طور کامل به دست نیاورده بود، سعی کرد با دست مهاجم را پس بزند، اما مجددا بی هوش شد.

صبح روز بعد، لارا با به یاد آوردن اتفاقات شب گذشته و مشاهده شریواستاوا که در کنارش خوابیده بود، به بیمارستان رفت و <تست تجاوز> را انجام داد. آزمایش DNA، وجود اسپرم شریواستاوا در بدن لارا را تایید کرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0