اخباراخبار کانادا

محققان امیدوار به بازگشت کوسه های غول پیکر به آب های بریتیش کلمبیا

 

بریتیش کلمبیا- به نقل از سی بی سی: هرگاه اسکات والاس به اقیانوس آرام در سواحل بریتیش کلمبیا می رود، امیدوار است که بتواند یک کوسه گونه بسکینگ (کوسه ملقب به آفتاب خوار) در حال انقراض را ببیند، که روزگاری در آب های غنی ازپلانتکتون به تعداد زیاد زندگی می کرد. 

این دانشمند درباره دومین ماهی بزرگ جهان (بعد از کوسه نهنگ) گفت: این برای من مانند یک حیوان اسطوره ای است زیرا من هرگز آن را اینجا ندیده ام. 

یک دهه از زمانی که دولت کانادا کوسه های گونه بسکینگ را در خطر انقراض اعلام کرد، می گذرد. این باعث ایجاد شدن حمایت های قانونی برای بقای نسل کوسه ها شده است، اما نباید به این زودی ها منتظر بازگشت کوسه ها به آب های بریتیش کلمبیا باشیم. 

والاس، دانشمند ارشد بنیاد دیوید سوزوکی، هنگام مطالعه اکوسیستم های سواحل جنوب غرب جزیره ونکوور، شیفته کوسه ها شد. او داستان هایی درباره کوسه های غول پیکر و بی آزار شنید که روزگاری به تعداد زیاد در منطقه زندگی می کردند. 

این کوسه ها می توانند تا 10 متر طول داشته باشند و بخش مهمی از تنوع زیستی بریتیش کلمبیا محسوب می شوند. 

 

 

والاس اولین بار این کوسه را در سواحل Isle of Man در انگلیس دیده است، جایی که آنها هنوز هم به تعداد زیاد در آن زندگی می کنند.

دانشمندان تخمین می زنند در فاصله سال های 1955 تا 1969 و با اجرای برنامه ریشه کنی کوسه هایی که برای ماهیگیران مزاحم تلقی می شدند، 90 درصد از کوسه ها در آب های بریتیش کلمبیا از بین رفتند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
نیازمندیهای ایران جوان 

Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست